Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Út alatt kellene átütni...

Út alatt kellene átütni (esetleg átfúrni) egy csövet, amiben villanyvezeték menne - sikerülhet? Valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés

Az út másik oldalán vettem telket, villanyt kellene oda vinni.

A távolság (kerítés, járda, árok, aszfaltút) 22 méter.


Irányított fúrás címen kerestem céget, de egyrészt drága, másrészt kérnek engedélyeket...


Szóval arra jutottam, hogy ásnék 2 gödröt, és a 2 gödör között, úgy 1.5 - 2 méter mélyen átütnék egy acélcsövet - vajon fog sikerülni, vagy elhajlik a cső, ferdén megy, esetleg a hosszúság, súrlódás miatt megáll?


Esetleg egy markolós ismerősöm tudná géppel (a kanállal) átnyomni a csövet...


2018. okt. 24. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És szerinted az elektromos szolgáltató az általad fúrt csőben átviszi majd a vezetékét minden engedély nélkül? Elárulom, biztos, hogy nem, de még úgy meg is büntetnek, hogy csak nézel.

Egy irányított fúrás valóban milliós nagyságrendű. De az állam tulajdonát, az utat, és az alatta futó közműveket (gáz, víz, szennyvíz, csapadék) nem teheted tönkre az elképzeléseid alapján. Azért kell engedély, mert ha ezekből eltalálsz egyet, akkor egy egész városrészt lekapcsolhatsz az adott hálózatról.

2018. okt. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A villanyt nem viheted át csak úgy.

Max ha telekhatáros vagy, de ebben az esetben is van egy telekszám és oda is bekötik a villanyt.

Ha pl melletted van a telek akkor persze átviheted, ha nem akarsz külön fogyasztót ki-építtetni.

Szembe, biztos nem fogják megengedni, hogy Te ott furkálgass.

Ha a telek üres, semmi nincs rajta, be van kerítve akkor a szolgáltató vagy föld alatt vezeti be a kábelt, vagy állít egy oszlopot, és azon helyezi el a mérőt és első fogyasztót.

Aszem már csak föld alatti megoldás van, új fogyasztó/mérő kiépítésnél.



"Esetleg egy markolós ismerősöm tudná géppel (a kanállal) átnyomni a csövet..."


-Hajrá, ha az is olyan hülye mint Te.

Remélem annyira megbüntetnek majd, hogy nemcsak a telek, de még azt is elárverezik amiben laksz.


Nem is értem, hogy lehet valaki olyan idióta, hogy közterületen -ami !!nem a tied ba$zdmeg!!, hogyan jut egyáltalán az eszébe ilyen.

Még ha az egész utca a tied lenne akkor se tehetnéd meg.

2018. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére neked ezzel NEM KELL FOGLALKOZNOD! A szolgáltató dolga hogy megoldja ezt a feladatot! Kell egy regisztrált szerelőt keress, az intéz mindent az áramszolgáltatóval!
2018. okt. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt meg qrva gyorsan felejtsd el hogy egy másik helyrajzi számra a saját telkedről viszel villanyt, azért nagyon megütheted a bokád.
2018. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok, de nem ez volt a kérdés : )


A kérdés az, hogy fizikailag lehetséges-e?


Amúgy mindkét telek az enyém, egy sima hosszabbítóval oldanám meg a dolgot... tudjátok, az útra nem rakhatom ki, mert jönnek az autók : )

2018. okt. 25. 10:40
 6/6 anonim ***** válasza:
3 olyan ismerősöm is van, ahol anno ezt úgy oldották meg, hogy a háztetőről, tetőtartóval átfeszítettek a túloldali telekre légkábelt, sodronnyal egy segédoszlopra. Az út egyik oldalán a ház, a túloldalán a pince. Hogy ezt ma már nem teheted meg, abban szinte biztos vagyok, de hogy ha és amennyiben tetőtartó (ezáltal megfelelő magasság), UV álló légkábel, sodrony, segédoszlop, ezzel így kevésbé vagy közveszélyes, minthogy egy csövet próbálsz meg átdugni az út alatt, az biztos, de én erre nem bólintottam rá, még véletlenül sem. Ezt csak azért írtam le, mert kérdés volt, hogy egyáltalán van-e bárkinek ebben tapasztalata, s ez válasz arra, hogy egyáltalán mitől lenne, ha egyszer ezt régen, mikor még megengedőbb világ volt, akkor is a leírtak szerint - jóval egyszerűbb módon - oldották meg, még mikor földes út volt, akkor sem jutott eszébe senkinek sem ásni, pedig azért az egyszerűbb terep!
2018. okt. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!