Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy 90 m2-es családi ház...

Egy 90 m2-es családi ház plusz egy kis melléképület teljes villanyvezeték cseréjére (kibontás, konnektor-és kapcsoló csere is, korábbi kismegszakítók meghagyásával) vidéki településen normális ár 2018-ban összesen 500. 000 forint?

Figyelt kérdés

Ebben az összegben már minden benne van, kapcsolóm, dugaszok, kb. 15 konnektor, villa yóra szekrénynél apróságok pl egy konnektor elhelyezése. Benne van a vésés, régi vezeték kiszedése, minden.

Természetesen regisztrált szerelők.

Válaszokat előre is köszönöm.



2018. júl. 11. 08:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk folyamatban van a csere.

Kicsi falu, 100 m2. Igényeltem 32 A ami ingyenesen ad az EON. Regisztrált szerelő csinálta 140 ezer a villany oszlop és a villanyóra között. Kb 3-4 óra munka volt. A belső átalakítas még hátra van. Ami biztos, hogy a teljes csere túl drága,jelenleg a fürdő és a konyha vezetékezése lesz még. Kb. 200 körül anyaggal.

2018. júl. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kb jó ár.
2018. júl. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Annyira jó ár, hogy még olcsó is!
2018. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Mos nézem, hogy a szerelvények is benne vannak ár, az akkor pláne jó ár. De a szerelvények azért nem mindegy milyen, mert sok a neve nincs vacak. Ha lehet, akkor Legrand, Schneider vagy hasonlót.
2018. júl. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Számomra még nem derült ki, hogy a "teljes villanyvezeték cseréjére" az újracsövezést jelent, vagy csak a szükség szerinti vésést, ha mondjuk az évezredek folyamán valaki berogyasztotta a könyököt.


De mondjuk én ezt így nem csináltatnám. A legkisebb tétel ebben az egészben a kismegszakítók egy új elosztótáblával, nehogy már ne férjen bele. A nagyobbik probléma az, hogy ha már cserélni kell, akkor ugye régi szülés volt ez, és a régi villanyszerelés meg sokkal igénytelenebb volt - hány kismegszakító van most? Kettő? Három? 90 m2-es háznál legyen egy tucat (nem bánom, legyen csak 10). De ugye most már igazából nem a kismegszakítókról beszélek, hanem az áramkörök számáról. Na, így lenne reálisabb szerintem a félmillió.

2018. júl. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4 kismegszakító van, 3 db 16A, és 1 db 10A vezérelt.

380 is van, ennek atnézése, esetleges javítása is benne van.

Teljes átvezetékezés lesz réz vezetékekre, FI relé stb. Alumínium vezetékek vannak jelenleg.

Kivésik és falba, becsövezve behelyezik az újat. Konnektorokat, kapcsolókat is felszerelik. Utóbbi kettőt én veszem.


Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam hogy normális,korrekt ár.

Kismegszakítók cseréjére állítólag nincs szükség, az órák meg pár évesek.

2018. júl. 11. 11:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Reális ár.
2018. júl. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is olcsó.
2018. júl. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. júl. 11. 13:18
 10/12 anonim ***** válasza:

Én csak ismételni tudok. Legyen több áramkör, legyenek új elosztótábla, legyenek új kismegszakítók.

Ha így hagyod, akkor a villanyszerelés egyharmada putriminőségű lesz. Mintha meghagytál volna a modern olasz padlókerámia mellett egy négyzetméter földpadlót a konyhában.

2018. júl. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!