Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy emelet...

ChaserHUN kérdése:

Mennyibe kerül egy emelet ráépítés manapság?

Figyelt kérdés
Adott egy 50nm-es családi téglaház közpönti fűtéssel. Mennyibe kerülne 50nm emeletráépítés? Érdekelne milyen négyzetméter árakkal kell számolni manapság? Mind könnyű építésű mind tégla emelet ára érdekelni, illetve melyik éri meg jobban? engedélyektől, tervektől egészen a befejezésig :)

#családi ház #emelet ráépítés
2018. okt. 29. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:

300-350ezer/m2 árral számolhatsz (ha az alsó szintet-alapozást nem kell megerősíteni).

A könnyűszerkezet és a hagyományos építési mód között nincs árkülönbség, ha mindkettő tisztességesen van megcsinálva (max a kivitelezési idő kevesebb).

2018. okt. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Könnyű szerkezetesre nem nagyon fogsz ráépíteni, csak ha eleve nem úgy építed
2018. okt. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A ház téglaépület, csak a ráépített emelet vonatkozásában érdeklődtem, hogy azt érdemes-e könnyűszerkezetesre csinálni.
2018. okt. 29. 15:12
 4/7 A kérdező kommentje:
Am egy tetőtér beépítés mennyivel olcsóbb egy emelet megépítésénél?
2018. okt. 29. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:
tetőtérben lakást még az ellenségeimnek sem kívánom, legalábbis én 8 évet éltem tetőtérben. Volt hogy októberben is légkondizni kellett mert 31 fok volt a szobában. Nyáron meg egész nap ment a légkondi, de ha lekapcsoltam 5 percre 40 fok lett a szobában percek alatt.
2018. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

50 m2-re nem érdemes építeni semmit, mert alig marad hasznos alapterület a ferde tető, az emeleti fürdő,wc, ill. a lépcsőház miatt.

Mellé építeni lényegesen olcsóbb, ha van hely.

2018. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy találsz kivitelezőt, aki vállalná a könnyűszerkezetet emeletre rakni. De ha találsz is, a falazat ára az építkezésnek mindössze 30%át teszi ki. Akármiből lesz tehát, alsóhangon is 300kilóval számolhatsz.
2018. okt. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!