Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Eldugult kábelcsatorna tisztít...

Eldugult kábelcsatorna tisztítására milyen módszerek/eszközök léteznek?

Figyelt kérdés

Két éve költöztünk be az akkor épült házunkba. A költözéskor még voltak dolgok, amik nem voltak készen. Most jutottam el oda, hogy a kert végében lévő sufniba kivigyem az áramot. A föld alatt van lefektetett flexibilis csatorna, de mikor megpróbáltam végigtolni rajta a behúzót, sajnos elakadt. Akárhogy próbálom, nem megy. Túloldalról sem. Kb. tudom a helyét, ahol ásni lehetne, de amíg van remény, inkább valahogy megoldanám kintről. Kéne valami jó eszköz, trükk, ötlet.

Köszi



#villanyszerelés #dugulás #kábelcsatorna #felxicső #kábelbehuzó #kábelberudaló
2018. nov. 5. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Csőgörény ha nincs túl messze a végétől.
2018. nov. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Menj a wcre es kesz nincs dugulas
2018. nov. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vastag flexicső? Milyen távol van eldugulva a közelebbi végétől?


Esetleg kompresszort rákötni egyik végére és pulzálva rátolni a nyomást (persze csak tartályossal, ami tud 2-3 bar-t min.).

2018. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tán nincs is az eldugulva, a gégecső rettenetesen fogja a befűzőszalagot, még amikor előtted hevert laza karikákban, akkor kellett volna eljátszadozni vele, hogy legyen benne egy madzag vagy drót, amivel áthúzod majd a vezetékeket.


De ha mindkét oldalról bedugva ugyanazon a ponton áll meg, akkor persze van esély a dugulásra is.

2018. nov. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Fém rugós behúzószalag és fúrógép. Kihúzzátok egyenesre a szalagot, valaki lassan tekeri a fúrógéppel, a másik ember tolja a csőbe.

[link]

2018. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
üvegszálas behúzó szokott ilyenkor segíteni de az kb 30 ezer és nem is biztos hogy megtudod vele csinálni szóval ássá
2018. nov. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek. Végül az lett, ami kezdetben is a végső megoldásnak tűnt. Ástam. Amúgy rengeteg minden előkerült. Sok kő, mindenféle kerámia darabok, féltéglák, járólap maradványok...stb. Szerintem egy avar-kori település maradványaira bukkantam a kertemben. :(
2018. nov. 19. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!