Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen fűtést ajánlatok?

Milyen fűtést ajánlatok?

Figyelt kérdés

Eddig vidéken élltünk, és egész életünkben cserépkályhával fűtöttünk. Amiben fát tüzeltünk.


Viszont jövőre elszeretnénk kezdeni épitkezni Szeged külvárosában.


98 négyzetméter földszint és 98 négyzetméter emelet nagyságú házat terveztettünk meg.

Amiben 4 szoba,terasz, konyha, nappali, étkező, folyosók, fürdők, véce és egy dolgozó szoba van.


Mindenben megvan az elképzelésünk a fűtés kivételével.


Abszolút nem is foglalkoztunk evvel a témával soha, és elég hülyék is vagyunk hozzá.


Elsősorban a gázon, központi fűtésen és a padlófűtésen/falfűtésen gondolkoztunk.


Ki mit ajánla, mit kell rólluk tudni, melyik a leggazdaságosabb, melyik ad biztos meleget, melyiknél lehet hiba?


2018. nov. 28. 19:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
71%

8 reagálva......

Budapesten kondenzációs kazánhoz csak a legdrágább kéményrendszert fogadják el, és a 2 kürtős 9m magas kéményrendszerre 670+áfa volt az ajánlat az összes kiegészítővel együtt. Csak a W3G minősítést fogadják el a többit nem.

A hőszivattyús rendszer mellé teljesen felesleges napelemes rendszert telepíteni, mert ott kedvezményes áron kapod az áramot, 23ft/kw, soha nem térül meg a napelemes beruházás, kollektort meg pláne őrültség mellé rakni amikor nyáron a komplett melegvízem 1000ft/hó árból kijön.

Másokkal ellentétben én ilyen rendszereket terveztem és helyeztem üzembe, a saját házamban is levegős hőszivattyú üzemel, Panasonic T-cap. Hőszivattyúból csak japánt érdemes venni, és abból is olyat ami 3 generációs vagy újabb, és -20 foknál is tud hőszivattyús üzemben megbízhatóan működni. tavaly nálunk még -23fok is volt, akkor sem állt le, 110% százalékon ment, úgy búgott a kompresszor mint az állat, de ment.

Ami szabad venni, Panasonic T-cap, Fujitsu Waterstage HP, Mitubishi Zubadan, Daikin altherma, ezekkel van tapasztalatom ismerősöknél, állítólag a Toshiba is jó és ami ár/érték bajnok, az a Hitachi rendszere.

A fűtőfelületeket nagyon túl kell méretezni, nálam szinte mindenhol padlófűtés van az alsó szinten, 10 fűtőkör van és egy nap ráment mire jól beállítottam. most -3 fok mellett is 38fokos előremenővel fűt és 22,4 fok van. Kedvezményes tarifával olcsóbb a gázfűtésnél!!!

2018. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!