Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház átalakításhoz hivatalos...

Ház átalakításhoz hivatalos brigádot hívni mennyivel drágább mint egyenként maszekolós embereket?

Figyelt kérdés
2018. dec. 4. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Az áfával biztos drágább. Viszont számla nélkül nem egyszerű rohangálni a szakik után, aztán ha gányolnak, akkor nem nagyon van garancia... Szóval nem rossz az, ha összefogja valaki a dolgokat. Persze "hivatalos" brigád is tud gány munkát végezni.

Nem tudom, ha értesz hozzá és nem nagy a feladat, akkor 1-1 szaki, ha nagyobb átalakítás, akkor inkább egy normális csapat.

2018. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hivatalos brigád drágább értelemszerűen de lesz garanciád és határidőd.

A maszekokkal pedig az a baj hogy nincsenek. A jók le vannak foglalva hónapokra és drágák is.

2018. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

Jövőre évi 12 M jövedelemig ÁFA-mentes egy tevékenység. Brigádnak biztosan több ennél a bevétele, főleg, ha nem 2-3 fő, hanem több, tehát a brigád ugyanaz az ár + ÁFA, tehát 27%-kal kerül többe.

Ha egyesével szeded össze a szakikat, akkor esélyes, hogy ÁFA-mentesen tudnak adni számlát.

2018. dec. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

"Ha egyesével szeded össze a szakikat, akkor esélyes, hogy ÁFA-mentesen tudnak adni számlát."


Ez így nem teljesen igaz, mivel az áfát akkor nekik kell kifizetni 100%-ban mikor megveszik az építőanyagot és a tárgyi eszközöket, szolgáltatásokat, tehát nem lesz sokkal olcsóbb, csak a szolgáltatás áfája tűnik el.

2018. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj nem tudom, ez nekem is komoly gond!

Ha brigádot hívsz, mondjuk 4-5 ember, de kettő trágyamód dolgozik, akkor csak azt a kettőt nem nagyon tudod kirúgni.

Viszont egyénenként összeszedni, azokat összehangolni, szinte lehetetlen.

2018. dec. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vagy kerdezgetsz ismerősök közt akik ujitgattak, keresel villanyszerelőt, nagy eséllyel tud neked kőművest festőt stb, mert vannak sokan akik összedolgoznak. én pl. Villanyszerelő vagyok, tudok embert mindenre, komuvestol az acsig mindenre, és így már nem is nehéz S drága a dolog
2018. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Ment a zöld pacsi 😉
2018. dec. 5. 07:39
 8/8 anonim ***** válasza:

4: Igen, pontosan így van.

De a kérdés kizárólag az emberi munka árára vonatkozott, tehát a válaszom is, úgyhogy ez csak belekötés, hogy vitatkozhass.

2018. dec. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!