Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vakolt és glettelt fal (ujonna...

Vakolt és glettelt fal (ujonnan) mennyi a megengedett falgörbeség?

Figyelt kérdés
Újonnan épített házban a mesterek kivakolták majd glettelték a falakat, ma viszont észrevettem, hogy kicsit görbe az egyik fal, így vettem egy 1,5 m egyenes alumínium profilt, amivel van ahol kb 1cm távolságot is mértem a 1,5m fesztávon. Van megengedett görbeség, vagy nincs megengedett hibaszázalék? Bosszantó! Köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 7. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Oda bútort, polcot, díszlécet...stb ne tervezz. Egyébként nem tudok olyan okot, ami megengedné a görbe falat. El lett cseszve.
2018. dec. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"mennyi a megengedett falgörbeség?"

Ezt nem tudom! De, lehet venni 2-3 m alú vízmértéket, és a vezető sávot azzal függőbe meglehet csinálni! De: komoly szakember , vesz alú vezető sin, és ragasztót, és már egyenes a falazat, vakolat!

2018. dec. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyi a megengedett görbeség, amennyit a megrendelő elfogad, illetve a kőműves ennyit tudott.
2018. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5 mm eltérés még elmegy,mert a glett ki egyenlíti a vakolatot.Ilyen esetben szokás kőgyaluval át gyalulni, amikor egyenletlen a falfelület de 2-3 mm ki lehet simán gyalulni gyorsan,de pl. 5mm az eltérés akkor érdemes csak nagyjából kiegyengetni,és úgy mehet rá az egyenlítő glettelés.
2018. dec. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!