Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház építés sajátkezűleg?

Ház építés sajátkezűleg?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy nem lehet akárkinek de találtam egy linket,hogy bárki végezheti.Akkor most hogy van ez az egész?

[link]


2018. dec. 8. 18:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Ház építés saját kezűleg nem fog menni .

Ha csak nem építési vállalkozó vagy ,és minden munka elvégzéséhez van jogosultságod .

2018. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 mindentudó99 ***** válasza:
78%
Igen ha ács vagy és kőműves víz gáz villanyszerelő is egyben. És vállalkozói engedélyed is van . Ezen felül rendelkezel olyan tanfolyammal amivel igazolod a villany és vízgázgáz szerelés megfelelőségét. Ilyen esetben simán megépítheted magadnak. Legjobb ha már tervező is vagy azt se kelljen másra bízni.
2018. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Akkor ez mi féle szabályzat amit küldtem?
2018. dec. 8. 18:44
 4/22 A kérdező kommentje:
Akkor ha elvégzem ezeket a gyors tanfolyamokat,és ha van vállalkozói engedélyem akkor felépíthetem a házat,és mindent csinálhatok rajta amit lehetne?
2018. dec. 8. 18:48
 5/22 anonim ***** válasza:
6%

1 ismerősöm csak megtoldotta az építményét minden előírást betartva .Amikor elkészült át is vették,megadták a használatba vételi engedélyt is. Lehet menni a földhivatalba is,rárajzoltatni a tulajdoni lapra .Máris mondták ennek a költségét is .Erre az ismerősöm azt mondta,gépész mérnök vagyok,értek én a szakrajhoz is,rátudom rajzolni az a pár vonalat . Tudatták vele,nem kételkednek a szakrajz tudásában,de ehhez nincsen jogosultsága,és az illetéket mindenképp meg kell fizetni .

1 es voltam .

2018. dec. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
42%
Már 1x leírtam, szomszédom építési vállalkozó. Lakóparkokat, cs házakat épít, felújít, ipari beruházásokra pályázik, néha nyer is. Vett egy lepukkant házat, aztán jött tök idegesen, nem állhat neki a saját házának a sok idi0ta rendeletek miatt, kell valakit szerezni aki jogosult rá. Végül is az ő emberei dolgoztak itt, de hogy mit sikerült intéznie, ki vállalta azt nem tudom. Hülye világ van.
2018. dec. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Csak hogy ezek nem gyorstalpaló iskola végzéshez,(tanfolyamokhoz) kötöttek.A követelmények meg eléggé magasak .
2018. dec. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,ha veszek egy kb.20-30 éves házat,ami gázkonvektoros fűtésű,villany hálózat felújítást,központi fűtés kivitelezését,(de a gkazánt a gázasok kötik be) végezhetem én,ha minden papírt elintézek engedélyről,és tervről?
2018. dec. 8. 19:05
 9/22 A kérdező kommentje:
Meg tető cserét is csinálhatom egy régi ház esetén?
2018. dec. 8. 19:20
 10/22 mindentudó99 ***** válasza:
23%
A gázosok nem foglalkoznak vele ki csinálta a radiátor hálózatot. De a konvektorok visszabontásához bizony gázterv kell. A gázcsöveket vissza kell bontani. A kazán helyét meghatározni. Ezt is az teszi aki a tervet készíti 60 ezerért kb. Ha megvan a terv és az engedély a gázos ráköt a rendszerre. Ráköti a kazánt. Be nem üzemelheti mert bukik a garancia. A márka hivatalos beüzemelője csinálja 25-30 ezerért. Ha ez megvan jöhet a kémnyátvétel. Katasztrófavédelem tavaj 12000 volt. Ennyi a fűtés része. A villanyvezetékeket áthúzhatod te bajod ha nem lesz jó. Ha értesz a tetőhöz nem lesz változtatás és egyik szomszéd sem jelent fel szintén bevállalható. Ne ez a vél e ményem ha valamit rosszul írtam majd kijavítanak.
2018. dec. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!