Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ház építés sajátkezűleg?

Ház építés sajátkezűleg?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy nem lehet akárkinek de találtam egy linket,hogy bárki végezheti.Akkor most hogy van ez az egész?

[link]


2018. dec. 8. 18:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Ha belső villany korszerűsités is van,és a mérőórához is erősebb vezeték megy ,illetve maga az utcai vezeték is erősebb lesz,akkor ezt már terveztetni kell .Ha tervező bent van abban hogy te csináld,vagy legalább 1 résztét az általa javasolt,akkor talán így is lehet.

Gázt szerelésnél nincs megalkuvás .Csak az erre jogosultságot szerzett gáz szerelő végezheti el .

A gázkazánt is egy "javitó" cég helyezi üzembe,mert csak ekkor lesz garanciája,jah ha valami káresemény történne,a biztositó is csak ezután fizetne .

Itt mindenért a tervező a felelős,a szolgáltató ebből már ki van hagyva .

2018. dec. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Bocs 10 es,már nincs kémény átvétel,mert kémény sincs .

A kondenzációs kazánoknak,mert hogy már csak ilyet lehet üzembe helyezni, saját füst elvezetőjük van .

A kazán beüzemelése márka független,bármelyik hőcentrum elvégzi.

2018. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 mindentudó99 ***** válasza:
Bocs 12 es de kémény vagy füstelvezető az nem mindegy? Mindegy hogy hívod. Én tavaj rakattam be egy kondenzációs kazát. Hidd el nekem az oldalra kivezetett egy méter műanyag csövemet át kellett vetetnem a kéményesekkel a katasztrófavédelemnél. 12000 ezerért. Ragasztottak rá egy cimkét. Miután azt is megnézték hogy hivatalosan lett e beüzemelve a készülék. Amit csak az üzemelhet be akit a márkaképviselet ajánl. Kikerestem a neten a hozzám legközelebbit és az a cég jött ki. Belepecsételt a garanciapapírba és az onnantól élt.
2018. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 mindentudó99 ***** válasza:
Egyébként vegyestüzelésű kémény is van továbbra is nem csak gázfűtés létezik. És azt is át kell vetetni. Itt annyi a változás hogy ilyen hagyományos tégla kéményt már nem lehet csinálni.
2018. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Mégegyszer bocs,de gázkazánról írt a kérdező .
2018. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
És annyit is csinálhatok amikor csinálnám a fűtést,hogy felszerelem falra a kazánt,hogy könnyebb legyen a csővezés?
2018. dec. 8. 20:51
 17/22 anonim ***** válasza:

Nálatok talán más a törvény,vagy a kéményseprők,katasztrófa védelmisek nem is merik az új szabályt.

Megjegyzem nálunk is bepróbálkozott a gázszolgáltató is,de a tervező észnél volt .Fizetni így is kellett,csak a tervezőnek nem volt mindegy ,hogy kinek .

Sajnos nem tudom az ide vonatkozó átvételi szak kifejezést,de azok sem akikre ez tartozik .

2018. dec. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező. Tisztázzunk valamit! Papíron meg tudod tervezni a házat úgy, hogy statikailag is stabil legyen? El tudod végezni a szükséges számolásokat? Ha erre nem a válaszod, akkor ne is próbálkozz meg a házépítéssel, mert 100%, hogy összefog dőlni. Nem véletlenül kötik végzettséghez a jogosultságot.
2018. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"És annyit is csinálhatok amikor csinálnám a fűtést,hogy felszerelem falra a kazánt,hogy könnyebb legyen a csővezés?"

A kazánt felszerelheted magad is, de nem javaslom, mert jól kib. a szakemberekkel. Egy hozzáértő jobban átlátja, hogy hova kell tenni a kazánt.

2018. dec. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 mindentudó99 ***** válasza:
47%
#15 Igen meg is válaszoltam tételesen. Tavaj agusztusban bővítettem fűtést. Nem írom le mégegyszer ugyanazt de annyit igen a kéményt füstcsövet át kellett vetetni a kataszttófavédelemmel. Végig csináltam mindent a terveztetéstől a beüzemeltetésig. Ahogy azt a törvények előírják. Az utolsó dolog volt a hivatalos beüzemelés. Ha nem lett volna kéményátvételt igazoló papirom be sem üzemelik. Azt aláírom hogy a gázszerelőm is beüzemelhette volna de akkor ugrik a garancia a kazánról. És lehet elspórolhattam volna így a kéményátvételt is. De egy bármilyen ellenőrzésnél nincs papirom róla és a matrica is hiányzik a kéményről a katasztrófavédelem simán megbüntethet. Vagy a fűtést se használhatnám. Nem tudom mik a szankciók.
2018. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!