Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Belevágni az építkezésbe?

Belevágni az építkezésbe?

Figyelt kérdés

Aki építkezésre adta a fejét és hitelt kellett felvenni azoktól kérdezném, hogy milyen árkategóriás házat épített, mennyi hitelt vett fel rá és milyen törlesztővel, önerővel rendelkezik és hogy az milyen fizetéshez van igazítva?

Szeretném tudni hogy merjünk e belevágni.


Mi max 26 milliót szánnánk mindenre. Telek engedélyek minden.olyan 90nm hasznos területű házat építenénk.Telket olyan 4-5 millióért lehet venni.

önerőnk 15millió.

fizetésünk nettó 600ezer összesen. de ebből ugye élni is kell.

olyan 12 15milliót kéne hitelt felvenni, hogy azért ne nullázzuk le magunkat.

törlesztőt olyan havi 100ezerre lőnénk be. az 15év lenne visszafizetni.

Az lenne a kérdésem mások milyen paraméterekkel vágtak bele az egészbe?



2018. okt. 14. 09:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
26 millió telekre, papirokra es építkezésre biztos nem lesz elég. Talán a házra szűkösen elég lenne. De mivel még csak elgondolás az egész, az 5%-os áfáról is le fogtok csúszni. Tudom, hogy szörnyen hangzik, de ez a pénz nagyon kevés ehhez.
2018. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mi most építkeztünk.A 26 millió a házra sem lesz elég.
2018. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Tehát szűken számolva 20 millió maradna egy ~105m2 bruttó alapterületű házra.

Ez bruttó 190ezer/m2. Ennyiből már 5 éve sem lehetett normális minőséget építeni, most meg pláne nem.

Arról nem is beszélve, hogy kerítésről, térburkolatról, kertről még szó sem esett.

Ennyiből nem szabad belevágni. Ahogy írták is az áfa is be fog kavarni, nincs szakember aki ráér most (aki azonnal ráér az olyan is). Az építőanyag árak simán emelkedtek 30%-ot az elmúlt évben. Felénk a faanyag nem koppan a fatelepen, a kamionról egyből az ács kocsijára kerül. "E" gerenda szintén.

2018. okt. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
18 éve építkeztem, pont 26 millióból jöttünk ki, ebben benne volt a garázs is és térkő. 90 nm szerintem lehetetlen 26 millióból.
2018. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénz nem elég. 350.000 ft/nm az átlag, és akkor még csak egy nagyon közepes házad van, ami éppencsak megfellea szabványoknak.
2018. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nemtudom mit épített vagy építtetett itt mindenki. Más topiknál is leírtam, nagyon fögg hol építed a házat. Pesten a tervezése 90nm-ek több mint egymillió én borsodiként 300-ért terveztettem meg a 205nm-es házamat. Győr környékén a beton (C20) >30e Ft, itt 16000eFt. Ács munkadíj nyugaton 10000Ft/nm itt 4-5eFt. Ezeket csak példaként többi ár is hasonló különbségeket mutat (kivéve előregyártott elemek). Tehát ne mondjatok már be számokat randomra és rettentsétek el a kérdezőt. Persze gondolom itt sokmindenkinek jó sok pénze van és berakatott 10 millióért hőszivattyút meg napelemet + 20Eft/nm olasz burkolatot akkor nyilván nincs meg 26 millióból. Eszem megáll komolyan :D Írjátok le konkrétan kinek hol, milyen felszereltéggel és mikor mennyibe került egy ház építése. De gondolom a hozzászólok fele se épített még házat (mert akkor nem böngészné a gyakorikérdéseket és mondana olyan számokat ami szimplán megtalálható egy generálos weboldalán és örülne magának mennyire tájékozott az építőiparban). A kérdezőnek: egy hónap alatt össze lehet rakni magadnak egy alap tervrajzot mire van szükségetek, építőanyag árak fellelhetőek az interneten (ebből nyugodtan le lehet vonni min. 20%-ot mert annyi kedvezményt adnak egyes tüzépek ha jó helyen kopogtatsz. Kérdezz körül az adott helyen milyen munkadíjak vannak. Fűtést, ablakokat, tetőt szintén ki lehet sakkozni mennyiben fog megállni. A kapott összeghez tegyél rá biztonsággal 20%-ot és nagyot nem is tudsz tévedni. Én is így csináltam szerkezetkész állapotig + ablakok + fűtés 1,5 millió csúszott el (18-ból szerintem nem sok), de ebben az 1,5-ben voltak olyan dolgok is mint borravalók, még egy kis homok, még egy kis cement, tehát apróságok. Sok sikert az építkezéshez!
2018. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem. Vennék egyet, ami nagyjából megfelel annak amit akartok, pl elrendezés, méret, kertméret ilyenek, aztán belül megcsinálnám amilyenre akarom.
2018. okt. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Utolsó:elkerülte a figyelmedet,hogy a kérdező nem 26 milliót szán a házra,mert ebben benne van a telek ára is,ami 4-5 millió.Tehát marad 21 kb

És 4-5 millióért valószínűleg nem egy borsodi faluban kepzel házat venni.

2018. okt. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

6

Pontosan milyen rétegrenddel, energetikával és felszereltséggel építettél és mit? Az új szabványnak megfelelően?

Amit te írsz, az fizikailag lehetetlen.

2018. okt. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Még egy kérdés: pontosan melyik évben?
2018. okt. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!