Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Épül még olyan lakóingatlan,...

Épül még olyan lakóingatlan, ahol a konyha külön van?

Figyelt kérdés

Megmondom, nagyon nagy értetlenséggel nézem ezt a kb 25-30 éve divatos irányzatot, hogy egy lakásban a konyha körül forog minden, a nappali, étkező, konyha egy légtérben van, ráadásul a konyhák díszesek, megjelentek az igényes konyhabútorok, (értem ezalatt, hogy drága "színes szagos") stb. Valahogy nekem a konyha az ugyanolyan iparias üzemi terület, afféle "mellék--helyiség" mint egy mosókonyha, vagy kazánház. Amik persze, legyenek funkcionálisak és kulturáltak, de nem díszítő inkább csak funkciós használatúak. Pl a régi kastélyokban sem a konyha volt a lakás dísze, hanem a szalonok, a konyhában csak a személyzet dolgozott, mint munkaterületen.

Tudom, hogy ma nem cselédekkel laknak együtt az emberek stb, de pl nekem, aki nem vagyok egy ilyen éjjel-nappal sütős-főzős, engem nagyon zavar, hogy a konyha sok helyen bele van tolva az ember arcába egész nap.



2018. dec. 13. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez az egész a m2-ek lefaragásáról szólt eleinte, mert a 3 különálló helységben van a nappali, étkező , konyha, akkor jóval nagyobb területi igénye lesz, mert nem lehet játszani az összefüggő térrel. Végül meg divattá vált.

Én régi építésű házat vettem, úgy alakítom ahogyan kedvem van belülről. Csak a főfalak maradnak, de abból sem mind. E gerenda csodákra képes.

Ha meg újat terveztetsz olyan lesz amit szeretnél, ha a pénztárcád engedi.

2018. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek veled.

Ha építkeznék és bőven lenne hely (=pénz) bármekkora házra, akkor lenne külön egy konyha, ami ilyen "iparias üzemi terület" lenne, ahogy találóan megfogalmaztad, és tőle ajtóval elválasztva egy nagy étkező-vendégfogadó helyiség, ahol sok ember le tud ülni egyszerre a nagy asztalhoz.

És ezen felül a nappali a szép szekrénysorral.


Nekem az amerikai-konyhás házakban különösen az az abszurd, hogy a nappaliba való legszebb szekrények, ülőgarnitúrák egy légtérben vannak azzal, ahol olajat sütünk, rossz esetben odaégetünk valamit.

2018. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem ez a konyha (3. sor bal első kép)


[link]

2018. dec. 13. 17:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Azért ha az otthonod konyhája, amit néha használsz is, akkor inoxparádénál kicsit lehetne szebb. A reggeli kávéval se fogsz szaladgálni az étkezőbe, a minimum az, hogy a konyhában is lehet legalább kulturáltan reggelizni. Azt támogatom, hogy hosszabb folyosó stb válassza el a lakórészektől és önálló légcseréje legyen. Sokfelé hiába külön helyiség, ha közben kb minden onnan nyílik vagy pont legszélen van és egyedüliként kulcsfontosságú a gyors szellőztetésben. Elgondolkodik az ember, hogy vajon hányan kellettek ehhez olyanok, akik nyaktól fölfelé csak holtterhet cipelnek?
2018. dec. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4es, ez a nyakfeletti holttér megnevettetett. Régen ingatlanos voltam, láttam néha olyan koncepciókat, hogy a hajam kihullott tőle. XD
2018. dec. 15. 09:35
 6/8 anonim ***** válasza:
6 éve vettük a házunkat, amit átalakítottunk és bővítettünk is. Eszembe nem jutott az amerikai konyha. A konyhám így is tágas, 20 négyzetméter, a nappali meg 25 szóval a tágassággal nincs gond. A konyha nálunk nem átjáró, ha váratlan vendég érkezik, nem kell néznie az esetleg még el nem pakolt dolgokat. Viszont a konyhám modern és szép, mert nekünk így tetszik :)
2018. dec. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Korrekt.
2018. dec. 17. 22:02
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Már miért ne épülne? Az izlések különbözőek.

Én most építkezek, és külön konyha épült, csukható ajtóval. Nem akartam ételszagú nappalit.

2018. dec. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!