Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Betonozás meglévő betonra?

Betonozás meglévő betonra?

Figyelt kérdés

A kőműves "szakember" az első és hátsó járda betonalapján, amire térkövet teszek, vízszintben, továbbá a járdák szélein lévő kerti szegély tetejétől számítva túl mélyen húzta el, így rá kell majd betonoznom a már meglévő betonalapra.

Részben azért is, hogy megadjam neki a megfelelő kifelé lejtést a ház falától (~4% körüli lejtést kap majd), valamint a szinten is emelni akarok, mert térkő alá nem szerencsés 5-7 cm sóderágyat tenni.


Hogyan tudnék emelni a meglévő betonalap szintjén 3-5 cm-t? Kültéri csemperagasztót használjak, vagy rábetonozzak (az új betonrétegbe is hegesztett hálót rakva), de félő, hogy szét fog repedezni (térkő alatt ez számít?)?


Összesen kb 15-18 m2-ről lenne szó, aminek a szintjén átlagosan 3-5 cm-t emelni kell majd.


Válaszotokat előre is köszönöm!



#beton #lejtés #járda #betonozás #térkő #betonozás meglévő betonra
2018. dec. 23. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jó helyette alá a murva? Nem értem.
2018. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mint már írtam, az alap (hegesztett hálóval erősített) beton csakúgy, mint a kocsibejáró alatt.


A betonnal, mint alappal, semmi gond nincs :) A probléma ott van, hogy a kőműves nem megfelelő magasságban, és sajnos vízszintben húzta el, ami a lábazat vizesedését eredményezi.


Térhálózott betont nem fogok feltörni csak azért, hogy aztán murvát tegyek a helyére!


A meglévő beton szintjét szeretném csupán növelni a fent írt 3-5 cm-es magasságban, és az új réteg betonnak megfelelő lejtést adni.


A segítséget abban szeretném kérni, hogy pl. minium hány cm-es betonrétegnek kell a régi beton szintjére kerülnie ahhoz, hogy az új réteg ne repedezzen szét

2018. dec. 23. 18:47
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Mért ne tehetnél a meglévő betonra murvát, vagy zúzott követ? Ha beton van alatta süllyedni nem fog, máshova meg hova tűnhetne? Olcsóbb, mint a beton, de ha mindenképp költeni akarsz betonozhatsz is, ha reped, vagy törik a 3 centi azt se veszed észre a térkő alatt, mert el nem tűnik.
2018. dec. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk én eleve nem betonra raknám a térkövet, mert annak nincs vízelvezetése.
2018. dec. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyet értek.. én sem betonra raknám. Most vagy nem magyarázod el jól, vagy te akarsz mindenképp betont még a térkő alá, holott a murva az ideális hozzá.
2018. dec. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A murva miben másabb, mint a 0,4-es sóder?


Tudtommal a murva kőzúzalék, a 0,4-es sóder (ami nekem is van) pedig 0-4 mm átmérővel rendelkező folyami kavics keveréke, így mindkét réteg vízáteresztő (a 0,4-es sóderben esetleg valamennyi homok is lehet, de tudtommal az is vízáteresztő réteg).


Így összességében annyi különbséget látok, hogy a murva nem tartalmaz por frakciót, ám mivel a sóder porfrakciója is csak homok (nem pedig föld), ezért ugyanúgy vízáteresztő rétegként funkcionál.


Betonoznom sajnos azért kell pluszban, mert a betonalap vízszintesre lett elhúzva (kőművesnek piros pont), így a térkövön, és az az alatt lévő sóderágyon átszivárgó víz megáll a betonalap tetején, ahonnan a lábazat felszívja azt :/


Így ha a lejtés kialakítása miatt új réteget kell felhúznom a már meglévő betonalapra, egyúttal olyan magasságban szeretném azt elhúzni, hogy a térkő felületi lejtését nem plusz sódermennyiséggel oldanám meg, hanem a betonalap "meglejtetésével", így mindenhova pl. 2 cm sóderágy kerülne. Az ezen átszivárgó víz pedig nem okozna gondot, mert az alatta lévő betonalap e lejtésének köszönhetően a háztól kifelé vezetné a vizet, és megszűnne a lábazat vizesedése is :)

2018. dec. 23. 19:52
 7/12 A kérdező kommentje:
Srácok, a járda alatti betonalap már nyáron el lett készítve, a kerti szegélyek letételével egyidejűleg. A járdákban, ugyanúgy, mint a kocsibeálló alatti betonalapban is, hegesztett háló van, tehát ez már adott dolog
2018. dec. 23. 19:53
 8/12 A kérdező kommentje:

A járda belső oldalánál, a lábazat vizesedését utólag vettem észre, akkora már rég leraktam rá a térkövet...


A térkőnek megfelelő lejtést adtam, tehát a felületi víz simán lefolyt rajta, azonban a maradék víz, ami átszivárgott a térkövek között, a betonalap tetején megállt, és onnan a lábazat folyamatosan felszívja.


A szegélyeket meg fogom végig furkálni, illetve, az betonalapot is sok helyen átfúrom lefelé, hogy a vízelvezetésen javítsak.


Aktuális képek:


[link]


[link]

2018. dec. 23. 20:00
 9/12 anonim ***** válasza:

A sóder is jó, nem azért mondtam murvát mert az nem.

Így már értem a problémát.. ha teljesen vízben van akkor tényleg elég lassú lesz a vízelnyelő képessége, bár szerintem így is jó lehet. Amúgy nem lesz baja a betontól nyilván ha megreped azt észre sem fogod venni, márpedig biztos megreped, mert elég vékony lesz.

2018. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen, elég bajos így a vizelvezetés...


A külső oldali szegélyeknél nem sokat kellene emelni, max 1-2 cm-t, de a falnál már sokkal többet..


Mivel a hátsó járda 140 cm széles, ezért 4%-os lejtéssel számolva 5,6 cm-t jelent :D


Ezt a szintkülönbséget szeretném a betonalap "lejtetésével" megoldani, mert hiába teszek a lábazat felőli oldalhoz több sódert a térkő alá, azon egyszerűen átfolyik a víz, és ugyanúgy megáll az alatta lévő beton tetején, ahonnan a lábazat továbbra is fel fogja szívni.


Elvileg nem jelent problémát, ha a térkő alatti betonalap meg van repedezve, ugye?


Azon úgyis sóderréteg, azon pedig lapvibrátorral levibrázott térkő lesz, gyalogos-forgalomra tervezve (tehát járda létére komoly terhelést nem fog kapni :D )

2018. dec. 23. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!