Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hány cm széles könnyűszerkezet...

Hány cm széles könnyűszerkezetes építésmódnál a minimális falvastagság külső fal (kültér/beltér között)?

Figyelt kérdés
Egy speciális helyzet, körülmény miatt vált szükségessé ~ 10 m2-es falfelület kialakítása. Szűkös a hely lehetőség, ez miatt szükséges a minimális fal szélesség. Ha segít, kiemelten jó hőszigetelő anyagot is beépítenék a cél érdekében. Állandó tartózkodásra szolgáló szoba külső fala lesz. Nem teherhordó falszakasz. Van-e valami spec. rétegrend kialakítás ami besegít?
2019. jan. 12. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelenleg a falazatra előírt követelményt (0,45W/m²K) a 8cm vastag lamda 0,039W/mK értékű kőzetgyapot önmagában teljesíti.
2019. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nincs hely, akkor belülről kifelé gipszkarton, 2,4 cm lécezés, párazáró fólia, 10/5 palló, közötte 8 cm kőzetgyapot, páraáteresztő fólia, ellenléc 2,4 cm, vakolható burkolat. Utóbbi lehet valami cementkötésű lemez mondjuk.
2019. jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez nagyon - nagyon jó!! Köszönöm mindkettőtök válaszát. Én "vastagabb" falméretre gondoltam, nem vagyok építész. A meglévő falszakasz ~27 cm-es (szomszédok mondják: futóra UNIFORM-ból falazták a 80-as években) így összehozható. Kőzetgyapotból melyik nevűt építenétek be? célszerű beépítenem?


2-es: ez összességében ~ 18 cm-t ad. Ha már ilyen jól alakult a szükséges falméret, hogy ne legyen lépcső a falsíkban, két gondolatom támadt: (itt magam ellen beszélek a szűkös hely említésével, de az elején írtam, nem gondoltam erre a falméretre)

1. 10/5-ös palló szélességét növelve kikompenzálom a különbséget a belső falsíkig

2. marad a 10/5-ös palló, szobabelső felől fölfalazok kisméretű téglából élére állítva, hogy legyen egy kis tömeg is a falban a hőháztartás miatt.

2019. jan. 12. 20:41
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Csak általánosságban írtam direkt könnyűszerkezetes rétegrendet, de nem ismerem az adott feladatot, terheket. Fog-e valami terhelni a falra, miért kell könnyűszerkezet, stb. Hőátbocsátás jó lenne, ha hasonló lenne a többi faladhoz. Ez bővítés? Nem lesz építész, statikus, aki ismeri a konkrét helyzetet?


Egyébként 3.megoldásnak még az ytongot javasolnám, nem hőhidas, egyszerűbb, tartósabb.

Az éltégla semmiképp, nem stabil.

2019. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!