Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megvalósítható ez a gondolat?

Megvalósítható ez a gondolat?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal hogy van saját lakásom,viszont majd 100m²,egyedül élek,nekem túl nagy minden szempontból,ha az alábbi gondolatmenet megvalósítható,akkor belevágnék.A heyzet az hogy van egy 800m² építési telkem a város központjában ahol lakom,teljes közművel,mivel vamikor egy régi ház állt rajta,csak elbontottam,az üres telek eladása céljából.A kérdésem az lenne hogy sajátkezűleg építhetek rá mobilházat?

Nem tudok túl sokat a témáról,annyi megvan hogy 100m³ netto térfogat és 4.5 méter gerincmagasságig nem engedélyköteles az építmény.Természetesen "mobilizálhatóvá" csinálnám,nem lenne alapja csak egy beton platz,amihez valamilyen formában fixálva lenne a vázszerkezet..10x4.70x2.10(h,sz,m)méter méretű lenne, így nem érné el a 100m³ térfogatot a beltér.Fém vázszerkezetre épülne a 120mm-es szendvicspanel fal-tető,műanyagablakok,cserepeslemez tető borítás stb..Igazából szerkezetlakatos vagyok nem okozna problémát a megépítés,szendvicspanaleket tudok elég nagy árkedvezménnyel,tehát ha nem ütközik semmilyen jogszabályba,akkor viszonylag kis összegből tudnék egy csinos kis kuckót csinálni.Vannak akik 35m² panellakásokban élnek,ez a majd 50m² szerintem teljesen élhető lenne egy ember számára.



2019. jan. 18. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt nemes egyszerűséggel kifelejtetted, hogy "Nem emberi tartózkodásra szolgáló építmény építése..." :)

Az ilyeneket egy városközpontban azonnali hatállyal mobilizálásra és távozásra szólítják fel, ezer szerencse, nem indiában élünk. Arról már nem is beszélve, hogy egy 2,10 méteres szendvicspanel dobozba nincs az a hülye, akit be tudsz költöztetni, pláne nem fizettetni vele 0-24-ben a klímát meg a fűtést. Légzáró, izzasztó, élhetetlen szörnyűség.


Tehát nem, mert rengeteg jogszabályba ütközik. A településkép védelmét még nem is említettem. Ilyesmit kint valami szőlőhegy eldugott végében tudsz kivitelezni.

2019. jan. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor hogy élnek emberek gyártótól vásárolt mobilházakban?Azok is kb ekkora méretűek..Nem Debrecen városáról van szó,hogy a központ közelében lévő telkemen összedobok egy viskót,ahol rontja a városképet..Itt,ebben a városban szerintem senkit nem érdekelne,tudomást sem vennének róla..Egyébként csak azért kérdem mert láttam már 2 mobilházat is egy nem túl távoli városban.Hogy kit költöztetnék bele?Magamra gondoltam..
2019. jan. 18. 21:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, én még nem láttam, max építési konténert. A lényegen nem változtat, nem lakhatsz ilyenben, mert akkor engedélyköteles lenne. Ha az, akkor bejelelentési terv, településképi vélemény, generál kivitelező, fmv kell hozzá - kb a településképinél fog bukni a történet.

Ha van kidobni való pár milliód rá, akkor hajrá, de ne lepődj meg, ha már első este kopogtatnak, hogy mi az elképzelés? Igazából ez esetben ez a te érdeked is, jelen esetben véd a jogszabály ettől a butaságtól.

Azt írtad van lakásod, az miért nem jó?

2019. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor ezeket sem állandó lakhatásra építik,használják?


[link]


Igen van házam,amint írtam egyedül élek,több mint 100m² túl nagy,1 szobát használok a 3-ból..itt élek több mint 10 éve,azért vettem meg annak idején mert jó állapotú volt és nagyon jó környékén a városnak,azóta természetesen sok százezret ráköltöttem hogy a saját igényeimhez alakítsam külsőleg,belsőleg.De mára úgy gondolom hogy túl nagy,fűtés-takarítás,helykihasználás szempontjából értelmetlen itt laknom.Építkezésbe nem szeretnék belefogni,az felemésztené a megtakarításomat,ami igaz hogy visdzajönne ha eladom a házam,de nem szeretném bonyolítani a dokgokat..ha azt mondod hogy esélytelen a mobilház kivitelezése,akkor egyelőre minden marad így ahogy jelenleg van.

2019. jan. 18. 22:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Tökéletes kis hétvégi házak, de állandóan biztos, hogy kevesen lakják őket, hivatalosan nem is lehet, címet sem lehet bejelenteni rájuk. Add el a lakásod, vagy add ki egy részét, jobban jársz. Esetleg add ki és bérelj kisebbet, nem tudom. Vagy vegyél városon kívül telket, ott állhatnak ilyenek.
2019. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem egy ilyen 48m² mobilház teljesen élhető lenne,legalábbis számomra..

Egyelőre akkor félreteszem az ötletet..lehet elcserélem a telkem egy városszéli telekre aztán ott megvalósítom a dolgot..


Köszönöm a válaszaidat!

2019. jan. 18. 22:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem itt kellene érdeklődnöd, hanem bemész szépen az önkormányzathoz, megkeresed az építési osztályt, és ott feltehetőleg mondanak valamit hozzáértő személyek. Ingyen.

Fix ház esetében tényleg igen szigorú a szabályozás, de a mobilházak esetében sokkal szabadabb a helyzet, bár a közelmúltban voltak valami változások.

Természetesen be lehet jelentkezni mobilházba, még sima lakókocsiba is, meg disznóólba is, ha más bejelentett címe nincs az illetőnek.


"A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, TOVÁBBÁ (...) az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy - amennyiben más lakása nincs - megszáll."

"A mozgószálláson (mozgó lakókocsiban, hajón lévő szálláson, kihelyezett idényszálláson) történt elszállásolást, amennyiben a polgár más bejelentett lakcímmel nem rendelkezik, akkor lakhelyként, egyéb esetben tartózkodási helyként kell bejelenteni."

2019. jan. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Feltettem a kérdést,gondoltam hátha van valaki akinek vannak pontos tapasztalati a dologgal kapcsolatban.

Ha komolyabban elszánom magam,akkor természetesen az illetékes hatóságnál fogok pontos információkat kérni,de mivel nem életbevágó a dolog,gondoltam addig érdeklődöm,nézelődök a neten hogy milyen lehetőségek és tapasztalatok vannak ebben a témában.

2019. jan. 19. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!