Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerti fészert hogyan bővítsem?

Kerti fészert hogyan bővítsem?

Figyelt kérdés

Üdv

Adott egy téglából épült kerti fészer, ezt szeretném bővíteni, mégpedig úgy, hogy egy ugyan olyat szeretnék mellé építeni , hasonló méretekkel mint az, ha kész van akkor pedig egyszerre kapna új tetőt a régi és az új:

KÉP:

[link]


Az új épület méretei 4mx2,5m, jó állapotú bontott téglából (egysoros téglafal) lenne. Csinálok neki új alapot(lemezalap), erre megy majd a téglafal.


Kérdés, hogy bekössem-e a régi épületet az újhoz falazáskor vagy hogy csináljam? Ha jól tudom ilyenkor az alapot is összekéne kötni, de annak a régi épületnek nem hiszem hogy komoly alapozása lenne,(ahhoz képen áll normálisan) még vagy a 70-es években építették sufninak.


Az nem megoldás ha nem kötöm be a másikba? Így meg csak 3 oldalú lenne a ház ez nem tudom mennyire számít, a tetőt is meg lehetne csinálni szerintem hogy külön-külön tudjanak mozogni, de látszólag egy tető legyen( poliészter hullámlemez lesz a fedés rajta)


Mit javasoltok? Minden tippet szívesen fogadok :)


2019. febr. 1. 07:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Simán mellé építed, de kell mind a 4 fal :)


A régi és az új fal között lesz pár centi hézag. A tetőt meg nyugodtan egybe építheted.

2019. febr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem kötöd össze akkor el fognak mozdulni, ronda lesz, a tetőt meg elviszi a másik.

70-es években azért már normális ember tudott normális alapot csinálni. Én csinálnék neki egy normális sávalapot, amit rendesen összekötnék a meglévővel, aztán három oldalról falaznék csak, falak szintén összekötve. És az új tetőt pedig majd egyben az egészre

2019. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy olyan sokat fog mozogni ha lebetonozza az aljzatot 10-15 cm vastagon főleg vashálóval.

Meg ez egy FÉSZER. 4x2,5 méter. Monumentális lesz.


Jobb ha elküldjük egy építészhez. Hátha összeröhögi magát.

2019. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!