Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ti belbelevátok egy épitkezésb...

Beate1970 kérdése:

Ti belbelevátok egy épitkezésbe párkapcsolat nélkül?

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha van minimum 40-45 millió Ft-od, emellett jól fizető állásod, biztos anyagi háttered, akkor vágj bele. De nem csak anyagilag lesz megterhelő, erre készülj fel.
2019. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Kis házat, ami nekem elég lenne, mondjuk 2 szobásat nem építenék, mert ha jön a család adhatom el. A bővítés mindig nehéz és macerás, egy ház nem úgy működik, hogy hozzácsapsz két szobát és kész, mert teljesen más az alaprajzi rendszer, a helyiségek mérete és kapcsolata. Mondjuk el lehet gondolkozni, ilyet még nem terveztem.


Nagy házat meg azért nem építenék, mert egyedül tök fölösleges fenntartani, nézni az üres szobákat.


Szóval én lakást vennék, aztán majd ha már megvan a család, akkor közösen építenék valamit. Jobb is, hogy mindkét fél ízlése, igénye benne van a házban, nem jó belecsöppenni valamibe, ami nem a tiéd.

2019. febr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés.

Még ha az anyagi oldala biztosított is. Az építkezés és a kertes házi lét is sokkal több energiát igényel, mint venni/felújítani egy lakást. Egyedül baromi nehéz, sok energiát is időt elvisz, ez lenne inkább visszatartó erő (vagyis ez tart vissza leginkább)

Család nem téma ilyen téren, mint előttem írták, az nem lesz, szóval tudnék olyat megálmodni, amit a jövőben nem kell toldozni foltozni.

2019. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Semmiképp. Lakás, vagy ha mindenképp ház akkor megvennék egy kicsit.
2019. febr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Az építkezéshez sok-sok pénz kell (tervezett költség + 50% ráhagyás) és egy megbízható generál-kivitelező. Ha nem vagy tervező, vagy építész. Párkapcsolat nem szükséges hozzá.
2019. febr. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Én még párkapcsolattal sem, mert számtalan példa van előttem, hogy az építkezés minden nyomora hogy tette tönkre a kapcsolatot.

Meg amúgy sem, mert sokkal drágább, mintha vennék egy jó helyen levő, statikailag rendben lévőt és azt a saját ízlésemre formálnám, a saját tempómban, miközben első perctől kezdve van hol laknom.

2019. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%

Ha van jó idegrendszered a mesteremberekhez és meg sok máshoz talán ,de én nem ajánlom főleg nem egyedül .

Mi ketten vágtunk bele a párommal de nagyon sok gonddal és fejtöréssel jár egy építkezés . Nem jönnek ki a dolgok ahogy elképzelted . én mar bele vagyok őszülve mióta elkezdtük ,igaz én maximalista vagyok ,mindent szeretem tökéletesen, pontosan meg csináltatni !!!

2019. febr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
csak úgy vágnék bele, amúgy biztos végetérne :D
2019. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha van pénzed SOKKAL jobban jársz, ha veszel egy készet amit csak átalakítasz itt-ott. Ezerszer gyorsabb és nem döglesz bele se idegileg, se testileg.
2019. febr. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sosem értettem miért akar valaki építkezni,aki nem milliomosnak születik.


A készbe jobb beköltözni,és megmondják mennyi az ára,kell vagy nem.

Egy építkezés során viszont az ára,amit gondoltunk nőhet,át is verhetnek,mert ha nem vagy szakember,akkor úgy is hülyének néznek.


Egy ismerősöm most vett egy romos házat,amit felakar majd újítani,amit rá fog költeni,abból már 2 lakást vehetne most.

2019. febr. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!