Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért hőbörögnek ha azt...

Miért hőbörögnek ha azt mondom hogy a kiszállási díjam 7500 ft? Ráadásul kis munkákat el sem vállalok. Nem muszáj megcsinálnom.

Figyelt kérdés
2019. febr. 4. 20:07
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Csőszerelő vagyok.


Csak a nagyobb, minimum 1 hetes munkákra adok árajánlatot, a kicsikre nem adok, pedig sokan kérnek árajánlatot egy lefolyócső tömítésre ami 5 másodperces munka...

2019. febr. 5. 12:36
 12/27 anonim ***** válasza:
82%
Egy hetes munkánál nem szokás kiszállási díjjat felszámolni. Ott beépítik a munkadíjba. Eleve gondolom az ilyen munkákra nem óradíjban szerződsz. És igen sokan nem megyünk ki kisebb munkákra mert nem éri meg. És ezt sokan nem nézik jó szemmel. De amíg a többi melóból megvan a bevétel addig ez van. Vannak kollégák akik a "futó javításokra" vannak specializálva, a megfelelő eszközökkel, szerszámokkal, anyagokkal (pl. egy pár éve találkoztam Németországban egy csőszerelővel aki mint te is írtad "csöpögés elhárításra" specializálta magát. Úgy tudott olcsóbb lenni, hogy biciklivel járt ki a munkaterületre, volt pár csőfogója, villáskulcsa és ezer féle tömítése a táskában mással nem is foglalkozott).
2019. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
94%
Miért is? Mert pofátlanul magas a kiszállási díjad?
2019. febr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
73%

13.-nak.


Magas???


5-10 körül szoktak kérni!


Ja, és az nem magas, hogy pl. egy ügyvéd óradíja 20-tól indul, és ezt már akkor is felszámolja, amikor belépsz és köszönsz!

2019. febr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Igen, pofátlanul magas. Akkor is felszámolja ha két utcányira megy. oké, nem kap mindenhol munkát. De miért én fizessem meg, hogy ő másokhoz kiment? Esetleg számlázhatná azt is amit mások nem fizettek ki neki.
2019. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
22%
# 5 : mondjuk ez a te szegénységi bizonyítványod. Aldi, Lidl 3x ennyit fizet. Jaaa, diplomásként derogál a munka ?
2019. febr. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
100%
18 év festéssel a hátam mögött, azt mondanám, hogy a kis munka is munka és a kis munka hozza a nagyot. Volt, hogy én sem vállaltam el belvárosi leázott fürdő festését mert amennyiért megcsináltam volna annyiért nem kérnék. De levezettem nekik tételesen, korrektűl, hogy hányszor kell odamennem a száradások miatt, + parkoló díjak, stb és megértették, korrektűl váltunk el. Viszont volt konyha tisztasági festés ami hozott 3 lakás komplett festését.
2019. febr. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
72%

14: Ez nem így van. Telefonban egy vadidegennek ezt mondja látatlanban.

De ha időpontra bemész Bp. belvárosban a bíróság 300 m-es körzetében valakihez, ahol ugye az összes ügyvéd egymás sarkát tapossa a legelitebb, legdrágább helyen, akkor ebben már benne van egy kb. félnapos munka:

az eset megismerése, beadvány összeállítása, kiokítás az esélyekről, és hogy mit hogyan érdeme slépned az ügyben.

Az ország legelitebb, legdrágább sztárügyvédi irodájában (Magyar üv. iroda) ez a szolgáltatás így kompletten 30 000 Ft.

Az első alkalommal nem is kér semmit, megismeri az ügyet, átnézi a papírokat és felvázolja a kilátásokat. akkor megrendeled a munkát, következő alkalomra elkészíti a beadványt, és mikor másodszor mész, akkor kell fizetni. Ha ráér egész nap, akkor ott ültében megcsinálja, és nem kell újra jönni.

Persze egy lakás adás-vételi szerződés 100 E körül kóstál.

Persze a szaki utazik és ÁFÁ-t fizet sok esetben, az ügyvéd meg irodát bérel és asszisztenst fizet és ÁFÁ-t fizet.

De van sok szaki, aki nem ÁFA-körös és úgy is számlaképes.

2019. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
77%

16: Elmondom, hogy közalkalmazottként a diplomások keresik a legtöbbet, tehát alacsonyabb végzettségű közalkalmazottak kevesebbet keresnek, mert egy végzettség szerinti szorzószám szerint kapja a fizetést minden állami alkalmazott.

Itt is van karbantartó, festő, stb., ás ők sokkal kevesebbet keresnek nálunk.

szóval az a szegénységi bizonyítvány, hogy van 2 millió ember, akik ezt az államot működtetik?

Ezek szerint örülnél, ha nem lenne pl. állami óvoda, iskola, egyetem, kórház, nyugdíjigazgatóság, stb., hanem több milliós tandíjért tudnád csak iskoláztatni a gyerekedet vagy csak a magánkórházban juthatnál baleseti ellátáshoz, vérvételhez, nem lenne nyugdíj, könyvtár, múzeum, színházak, cirkusz, parkok, stb.?

Az államot a közalkalmazottak működtetik, ember.

Amíg vannak lelkiismeretes emberek, akik ennyi pénzért is hajlandók életet menteni, gyereket tanítani, addig nincsen államcsőd. Nem semmi, hogy ezt nevezed szegénységi bizonyítványnak.

De már a leépítések miatt vészesen közeleg az államcsőd.

2019. febr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

[link]

Szóval az emberek 70%-ának 2-5 napos keresete a kiszállási díjad.

A Lidl-ben dolgozókénak csak 1 napos. :D

2019. febr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!