Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csináljam meg a szobafestő...

Csináljam meg a szobafestő szakmát nő létemre?

Figyelt kérdés
21 éves nő vagyok és a festő mázoló tapétázó szakmát szeretném elvégezni. Nagymamámék lakását megörököltem a bútor pakolás és szoba kiürítésétöl kezdve a glettelésen át a szoba teljesen készre festéséig mindent egyedül csináltam. Megtetszett a meló szerettem volna egy férfi szakmát elsajátítani igy erre gondoltam. Tudom hogy fizikai meló de bírom és bírnám is. Nőként mennyire tudnék ezzel a szakmával elhelyezkedni ? esetleg külföldön foglalkoztatnának ?

2016. aug. 10. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha tetszik, akkor hajrá!
2016. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Azt tudom írni amit első,Hajrá :)

Nekem a legyen még egy plusz az a kőműves és hidegburkoló. Apukámnak szoktam hétvégente a vállalkozásába besegíteni a burkoló munkákba. Az érdekes fejeket és a poénokat már megszoktam,de egyszer volt arra is példa amikor miután megjelentem felhívták apukámat,hogy vagy most azonnal küld egy férfit vagy ő jön ide, mert ők egy nő munkájába nem bíznak így én nem csinálhatom.

2016. aug. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem semennyire nem mennél vele. Egyszerűen nem bíznának meg a munkával. Férfinek is sok idő míg kuncsaftkört épít ki. Amúgy is a sok férfi közt vagy megdönteni akarnának vagy szivatnának vagy mindkettőt egyben. A férjem festő látom a munka árnyoldalát is. Mifelénk sok a "festő" magát festőnek nevező kontár így a rendes festőknek nem jut annyi munka, télen semmi. Mi több lábon állunk mind a részemről mind a férjem részéről. Így nincs anyagi gondunk. Tényleg ne sértődj meg de attól hogy otthon kifestettél még ne menj festőnek. Más is kifest otthon. Nekem az a tapasztalatom hogy sok fiatal inkább megcsinálja magának, nem költ erre. A férjemnek tehetőssebb és 40 feletti a kuncsaftjaibak a nagyrésze. Na szóval én mindenképp lebeszéllek.
2016. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2

Neked kicsit más a helyzeted de csak picit. Apukád szakember ha mellette megismernek könnyebb lesz kicsit a dolgod. Jobban megbíznak majd benned miatta. De neked sem lehet könnyü. A kérdezőnek gondolom a családja nem festőkből állígy necces.

2016. aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik legmocskosabb meló, nyelni egész nap a port.

A festő munka legkevesebb része a festés, a legtöbb a kaparás, glettelés, csiszolás.

Rettenetesen káros az egészségre a sok oldószer. (mázoláskor)

2016. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nem gondoltam olyanra,hogy én csak ezt és mást nem.....de elég hamar megtapasztaltam,hogy nőként amúgy se menne pláne ha apukám mögül kilépnék. Van rendes munkám ahol heti 5 napon egy irodába meresztem a fenekem, így nekem kész felüdülés amikor besegítek és persze apukámnak is jól jön.
2016. aug. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
legtöbb felújítási munkát mindenki lenézi a netről és megcsinálja magának
2016. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én most újítom fel a lakásom...a tapasztalat:

Szinte NINCS rendes festő!!!

Aki hajlandó is dolgozni,tehát az enyves festéket leáztatva kaparni,a mennyezetet lehálózni és leglettelni(3x),az egész lakást leglettelni,a 40 éves ajtókat lecsiszolni,javítgatni,alapozni,zománcozni-

nos ilyennek annyi munkája van,hogy 3~5 hónapot kell várni rá,és irgalmatlan pénzeket kér.

DE ilyen alig van sajna! Én is egy 64(!)éves rokkantnyugdíjast találtam,-de le a kalappal(1~2 nap és végez)

A többiek csak a hengert akarják tologatni,szintén nem kevés pénzért.


Véleményem:

Ha rendesen megtanulod,sok pénzt lehet vele keresni,de iszonyú sok,és kemény munkával.

2016. aug. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
koszonom a velemenyeket nagyra ertekelem :) ferfiak koze be tudnek illeszkedni mert az ismeroseim es barataim 90%a ferfi es a szemelyisegem is inkabb az a kemeny csajos mint az a tipikus noies. Maximalista vagyok ha mar csinalok valamit azt mar ugy csinalom hogy abba ne lehessen belekotni hatarozott vagyok es itt ahol lakok csak azok a zullott alkoholista festok vannak akik osszecsapjak a munkat edesapamat jol ismerik itt a faluban es a kornyezo varosokban is mivel o viz gaz kozponti futes szerelo es o az elso akit hivnak ha kell szerelni mert becsuletesen dolgozik. Egyebkent erettsegim nincs szoval csak ilyen szakmákat tudok elvegezni de mindig is jobban szerettem a ferfimunkakat.
2016. aug. 11. 13:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos hogy felvesznek egy céghez dolgozni, bár most hogy szakmunkáshiány van, így van esély talán.

Ne azt hidd hogy csak glettelésből meg festésből áll a munka. Mi pl szigetelést is rakunk, a régi könyöklőt nagy flexel le kell vágni, állványt kell építeni. Van amikor kaparni kell több réteg festéket, csiszolni ami nagyon poros. Nap végére mindig tiszta por vagyok. Létezik csiszológép is amivel tisztább és gyorsabb de egy mennyezet megcsiszolásához kell erő, nehéz tartani a magasban.

Vállalkozóként szerintem esélyed sincs. Senki nem fog hívni, ha alkalmazottad lesz akkor meg 0 tekintélyed lesz.

2016. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!