Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Homlokzati hőszigetelésbe...

Homlokzati hőszigetelésbe érdemes egyedül belevágni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőként csinálnám, de segítettem már ilyen munkánál nem egyszer, és természetesen mindennek pontosan utánaolvasnék./A nemesvakolat felhordását nem én csinálnám, mert tudom, hogy ahhoz, hogy az szép legyen gyakorlat kell/ Egy 200m2 falfelületű családi házról van szó amúgy, vannak szerszámok, hosszú létra és gurulós állványt is tudok kölcsönkérni. Mennyi időbe telne ezt a 200m2-t megcsinálni egyedül, és mennyire lehet vajon elrontani így kezdőként? A vállalkozók kb. 1,5 millióért csinálnák: 1 millió munkadíj(5000ft/m2) + 500 000 anyagöltség.
2019. ápr. 1. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Felejtős!
2019. ápr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egyedül nem is, kalákában abszolválható. Nem egy agysebészet a dolog. Azonban nem csak a nemesvakolat felhordásánál lehet csúnyára készíteni, hanem alatta a háló ágyazásnál is. Kollégámék maguknak csinálták és nemesvakolás előtt újra kellett ragasztóval simítani a falat, különben súrlófényben nagyon csúnya lett volna.
2019. ápr. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen, de elsőre tuti hogy csúnya lesz. Kb. a harmadik ház után lesz benne a gyakorlat az ember kezében - színezés, hálózás
2019. ápr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezeket nézegessed meg.

A többi házon sem agysebészek dolgoztak.

https://www.youtube.com/results?search_query=h%C5%91szigetel..

2019. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

5000ft munkadíj nagyon sok.....

Ha lenne még egy fő segítséged akkor könnyebben menne a munka, de egyedül is lehet csinálni kivéve a színezést.

Az sem mellékes hogy milyen magas az épület,mert ha emeletes akkor állványozni is kell és az jelentősen növeli a költségeket.

Csináltam már épületet nem egyet, de ahol magasan kellett dolgozni ott mindig volt segítségem. 1 szintes épület max 4m magasságig be lehet vállalni.

Mire feltétlen szükséged lesz:

-minőségi keverő

-hungarocell vágó vagy hőkés

-hungarocell csiszoló (minél nagyobb felületű)

-rozsdamentes simitók (20 és 40cm)és műanyag simitó a dörzsöléshez

-élvédők, lábazati inditó, minőségi üvegszövet

-minőségi ragasztó és némi purhab a javításhoz ha szükséges.

-legalább 2m minőségi vízmérték amit meg is tudsz fogni a magasban, tehát 10cm magas

-ha pontos munkát akarsz végezni, akkor szintező lézer


Amire még érdemes odafigyelni, a régi vakolatot le kell verni ahol omlik és ki kell javítani mielőtt nekikezdesz a ragasztásnak. Előre fel kell mérni, hogy a ház fala mennyire merőleges, mert régen simán előfordult, hogy 1m belül 0,5-1cm ferdeség van, és ezt a nikecell vastagságával kell kompenzálni nem a ragasztó vastagsággal. Volt olyan ház ami 4m 2,5cm tért el a függőlegestől, az alja még 8cm volt, a tető már 10cm.

Amivel még számolni érdemes az a párkányok cseréje. Még valami, a gázcsövek kérdése. Nemrég csináltunk egy házat és tulaj mondta hogy nyugodtan beburkolhatjuk. Nos ez nem szabályos, emiatt később fel is jelenthetnek. 2 lehetőség van, az egyik, hogy a cső környezetében nem burkolsz, a másik, hogy áthelyezed a csöveket. Láttam már olyan megoldást is, ahol egy alumínium ráccsal fedték el a csövet, ha jól tudom azt elfogadják. Végezetül még egy problémás dolog, a redőny és reluxa kérdés. Mivel a szigeteléssel be kell fordulni az ablakra így a redőny sín útban van, ezzel valamit kezdeni kell.

2019. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
5000 ft/m2 nagyon kevés, nem fog találni ennyiért aki beszigeteli neked. 6000-10000 ft/m2 a munkadíjért vállalják kb.
2019. ápr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!