Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Üdv! Még soha nem utaztam...

Soleil kérdése:

Üdv! Még soha nem utaztam külföldre, és igazság szerint belföldön sem vagyok nagy utazó. Ha egy európai országba szeretnék elutazni, minimális angol tudással érdemes egyedül belevágni, vagy praktikusabb szervezett utazást választanom?

Figyelt kérdés

2019. márc. 29. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol magadban és a pénz nem akadály akkor válaszd a szervezettet. Aztán néhány után, ha gyűjtesz némi tapasztalatot meg megúnod hogy dula árat fizetsz azért hogy más kattint helyetted néhányat, akkor belevetheted magad az egyéni szervezésbe.
2019. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Anyám semmilyen nyelven nem beszél, apám tud kb. 100 német szót, azzal elmakog valahogy, mégis elég sok helyen jártak Európában és mindig elboldogultak....

Azért ha van egy alap-középfokú angol tudásod, akkor már nem adnak el.

2019. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%
2019-ben csak azok választják a szervezett utazást, akik komplett idióták.
2019. márc. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Szerencsére nem mindenki olyan fillérb.szó mint az utolsó válaszoló!


Igen gyakran utazom külföldre.

Ennek egy részét magam intézem de van, hogy olcsóbban hozza ki egy-egy utazási iroda, avagy eleve kényelmesebb nekem ha egy irodával szerveztetem meg az utamat.

Neked is előszeretettel ajánlom az utazási irodákat.

Természetesen érdemes összehasonlítani az áraikat, mert nagy árkülönbségek lehetnek.

Eleinte menjél buszos utakra. (Nem túl kényelmes, de olcsó.)

Sajnos a repülős utaknál már durván sok náluk a kamu + költség.

2019. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
85%

Attól függ, hogy hova tervezel menni. Olaszországban senki sem beszél angolul, legalábbis Rómában biztosan nem.


Szerintem érdemesebb, ha kicsi angollal, pláne egyedül...ha turista csoporttal tervezel. Hidd el, nem tudhatod, mit vált ki belőled az adott ország. Nekem Ausztria az kemény volt, megijedtem, szorongtam, olyan volt a pszichoszféra, semmit sem tudtam kinyögni. Még jó, hogy a barátom perfekt angolos és ott volt.


Ellenben az ilyen mediterrán országok... Na, ott valahogy minden könnyebben és oldottabban ment. Néhány nap alatt ragadt a spanyol, vagy az olasz. Tenyleg nem mindegy hova mész.

Egyébként az is bulis, ha magadnak szervezed le, de egyedül ne vágj bele, pláne kicsi angollal, mert kockázatos.

2019. ápr. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A sok tanácsból majd összegyúrom az arany középutat.
2019. ápr. 24. 11:31
 7/7 anonim ***** válasza:
A 4-es válaszadó kihagyott egy betűt a jellemzéséből, ezért nekem is így kell tennem. Fszfejnek kell tekintenem, mert annyi esze sincs, hogy lefoglaljon egy saját repülőjegyet és egy saját hotelt. Mindezt természetesen 2019-ben. Helyette buszos utakat tukmál. Ja igen. A van a fsz szóban, amit pironkodva merek én is csak leírni róla.
2019. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!