Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Polisztirol hőszigetelő...

Polisztirol hőszigetelő lapokat hogy lehetne duplán felrakni?

Figyelt kérdés
10 CM-es hungarocellel szigetelnénk a házat, viszont egy rokonomnak van megmaradt jópár m2-re való 5 cm-es, amit ingyen nekem adna. Milyen módon lehetne ezeket duplán feltenni? Összeragasztani előtte a lapokat purhab ragasztóval? Vagy más módon?
2019. ápr. 2. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Megoldható, az első réteget felragasztod ásványi ragasztóval és bedübelezed, majd az egész felületet szintbe csiszolod, a második réteget pedig PUR ragasztóval hozzáragasztod.
2019. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! A második réteget akkor már nem kell dübelezni?
2019. ápr. 2. 10:19
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

A ragasztókban nem hiszek, amióta az egyik szomszédomnak lefújta és miszlikre tördelte egy hirtelen szélvihar a pár napos hőszigetelését.


Én a második réteget kizárólag kötésben tenném rá az elsőre, és azt is csak dübellel.

2019. ápr. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég az elsőt dübelezni és az elsőt is lehet pur ragasztani, de csak akkor ha az egész felületet előtte lekened alapozóval vagy kötőhíddal, ha vacak felület, hepe-hupa és mállik is, akkor az ásványi ragasztó a jobb megoldás. A szél akkor tudja lekapni a szigetelést ha nem dübelezték megfelelően és a ragasztót pontokba rakták kizárólag nem kenték körbe a lapot. Mindkét módszernek vannak hívei, a pontozás esetében a levegő áramlik a fal és a szigetelés között, ha körbe van ragasztva akkor nem. A Pur ragasztó sokkal erősebben ragaszt mint az ásványi ragasztók, de max 1 cm vastagságban. Ha a bázis felület teljesen sima, akkor tökéletesen lehet vele felragasztani a második réteget, természetesen eltolva ahogyan azt előttem is írták.
2019. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"4" vagyok

Például ha jól zsaluzott felületet szigetelünk, mondjuk monolitfödémet alulról vagy ytong falat, profin rakott tégla falat, akkor soha nem használunk ásványi ragasztott nikecellhez csak PUR-t és olyan szinten ragad, hogy a dübelezésnek sincs is sok értelme.

2019. ápr. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha még nincs felrakva semmi, akkor egyszerűbb két ötcentist összeragasztani, és 10 centisként felrakni.


Én ragasztásra való PUR-habbal ragasztanám, erősen leterhelve, hogy ne vastagodjon meg a kötésnél.

2019. ápr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A pur ragasztó nem vastagszik meg csak akor ha azonnal felnyomod a felületre. Csak hát nem úgy kell vele dolgozni kinyomás után 1-3 percet várni kell amíg tágul és bőrösödik és utána kell a felületre nyomni, akkor kb 1 percig tartod és annyi. Éppen azért írtam, hogy max 1 cm hibát képes felvenni mert kinyomva kb 1,5-2cm vastag a csík és ebben a vastagságban még nem kúszik, ha sokat nyomsz egy helyre akkor bőrösödés után is dagadni fog.

Az is egy jó vélemény, hogy a lapokat összeragasztod felrakás előtt, max hosszabb dübeleket kell használni és vastagabb indító profilt.

2019. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszer láttam ilyet - bár nem állítom, hogy jó -


Felragasztották a lapokat, ahogy szokás, megszáradt a ragasztó, majd fogazott vassal vékonyan bekenték őket ragasztóval és jött a következő réteg szigetelés.

Aztán dübel, hálózás.

2019. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!