Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy praktikeres faházat meg...

Egy praktikeres faházat meg lehet csinálni úgy, hogy hétvégi telken jó időben lakható legyen?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy telket, nincs rajta semmi, és arra gondoltam egy ilyen kis faház is elég lenne, elvégre csak jó időben hétvégente szeretnék kimenni pihenni.

Ez a 300 ezer ft körüli 12-19m2-es kerti faház amiről szó van. Ha lekezelem a fát és egy betonlapra helyezem, az úgy mennyire jó ebből a célból? Közművek beköthetők? Egy kisebb részt ha leválasztanék belülről, kialakítható lenee benne egy wc+zuhanyzó?

Nem kell nagy hely meg nagy igényeim sincsenek, csak nyáron szeretnék egy kicsit oda kimenni, kertészkedni, barátokkal szalonnasütés, stb.

Mennyire kivitelezhető ez?

Vagy CK-lapból kéne megcsinálni?

Hallottam olyan favédő szerről ami nem tartalmaz mérgező anyagokat, Naturillo néven lehet megtalálni.

Gondoltam arra hogy teljesen környezetbarát módon rendezném be a telket, ehhez is ideális lenne egy ilyen kis faház, közművek vannak csak rá kell csatlakozni, és azért kényelmesebb lenne ha nem csak pottyantós wc lenne hanem rendes fürdőszoba, meg jelenleg full üres a telek.

Vagy mennyibe kerülne egy kis 30m2 körüli ház felhúzása?

60m2 a max amit építhetek, az meg már bőven jó lenne.

Lehet-e apránként építkezni? Mert nincsenek millióim és hitelt sem akarok, de évi 3-400 ezret félre tudnék tenni a célra.

Ti mit tennétek a helyemben?

Vagy inkább lakókocsi? (de az meg használtan is kegyetlen drága)


2019. ápr. 25. 23:22
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
Legegyszerűbb egy ilyen faház. De szerintem abba megsülnél nyáron. Gondolom úgy átmelegedne hogy pont pihenni nem tudnál.
2019. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Simán jó a faház, csak ne Praktikeres legyen!

Az még silány is ahhoz képest, hogy drága.

Rengeteg faházépítő található neten, de némi önképzés és árajánlat után lehet eljutsz te is oda, hogy nem éri meg az anyagárat odaadni egy ácsnak munkadíj gyanánt.


Ha pedig vannak barátok, akkor a DIY abszolut kivitelezhető.

2019. ápr. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
egyik haverom asztalos a tesója barátjával ők bontott téglából építenek műhelyt meg garázst otthonra, lehet az jobb megoldás?
2019. ápr. 29. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!