Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fa födém vagy beton födém?

Fa födém vagy beton födém?

Figyelt kérdés
A tervező fa födémet javasolt az újonnan építendő családi házunkra beton helyett, mert a beton manapság nagyon drága. Laikusként aggódom a tűzveszélyessége miatt, vagy hogy állatok, rovarok kikezdhetik.Bár százalékosan nem tudom mennyivel lenne olcsóbb egy 100 nm-es háznál, de mint olcsóbb megoldás számításba jöhetne a beton helyett. Tetőteret nem akarunk, csak padlást, ahol tárolnánk ezt-azt.

2019. máj. 9. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Talán igaza van a tervezőnek az árat illetően, de hogy én 2019-ben legfeljebb egy nyaralóba tennék fafödémet, az biztos!
2019. máj. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

HA tárolni is akartok "ezt-azt" akkor nem javaslom a fafödémet.

Ha monolit vb. drága a fafödém teherbírása behatárolt akkor aranyközépút lehet egy hagyományos vb. gerendás födém.

2019. máj. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi betonfödémet akarunk megint a nyakunkba veszünk vagy 4 milliós hitelt aztán fizethetjük semmi nincs kizárva hogy valamikor tetőtér is lehet belőle.
2019. máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretnél tárolni a padláson, akkor pedig be kell vállalnod a betont:


E gerendás "kefnis" megoldás vagy a drága monolit vasbeton. Ezt az építész fogja tudni, a ház szerkezetétől függ.

Ezen kívül járhatóra kell kialakítani a födém szigetelést, OSB lapok, illetve egy kazettás szerkezet amire azt rárögzítik. 30 cm rögtön ugrik a padlás belmagasságából, ami magastetőnél nem kevés.


Én elengedném a padlás-tárolót, inkább szögelnék az udvaron egy fészert. Sokkal könnyebben hozzáférsz a cuccokhoz.


Fafödém vs. tűzveszély. Nem kell aggódni, alulról úgyis gipszkartonnal fogják fedni, az nem éghető. Egyébként sem lesz ott több fa a gerendákon kívül, ma már nem deszkáznak.

2019. máj. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3. válaszadótól kérdezném, hogy plusz 4 milla lenne a beton födém a fa helyett?
2019. máj. 10. 10:33
 6/7 anonim ***** válasza:
3 as vagyok kb 3millio 500 a betonfödém de tetővel együtt plusz ablakcserét is akarunk ezért 4 milla.
2019. máj. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2019. máj. 11. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!