Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Bitumenes hullámpaláról mi a...

Bitumenes hullámpaláról mi a vélemény?

Figyelt kérdés

Műhelyem tetejére akarom tenni.OSB lemezzel leburkoltam és annak a tetejére szeretném tenni.Ez födém lenne.Csak azt az információt kaptam,hogy szép bár a melegtől elveszti a formályát , lelapul és a téli hidegtől megkeményedik majd kezd szétmálni és elveszti a funkcióját.Most fel lett adva nekem a lecke.Lehet,jobban járok ha bitubitot ( 3.5 mm vastag kátrány lemez tekercsben lehet kapni és az egyik fele homokszórt ) terítek az OSB-re?Hagyományos hullámlemezt nem akarok rá tenni már a súlya miatt sem.Vélemény?Esetleg valami más tanács?

Minden jó válaszért megy a zöld pacsi köszönetem jeléül.


2019. máj. 22. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól hallottad, egy forintot nem ér.

Én az OSB lapra inkább zsindelyt ragasztanék.

2019. máj. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ment a zöld pacsi.

Zsindej,oké,de az ára sajnos magas,dobtam egy hátast amikor néztem.Szegény az eklézsia ezért maga harangizik a pap.

2019. máj. 22. 16:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A bitumenes hullámpala egy gyászos termék!

Mindenkit le kellene csukatni aki gyártotta vagy forgalmazza, vagy ajánlja!!


Nálad a legkönnyebb a legolcsóbb és a legtartósabb megoldás a cserepes lemez.

Kb. 1200 Ft/m2

Válogass!

[link]

2019. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mindentudó99 ***** válasza:
Felejtsd el . Nagyon megcsunyul.Cserepes lemez jó. Vagy trapézlemez
2019. máj. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld pacsi.

Trapéz lemez jól hangzik,bár szerintem ha esik az eső akkor nagyon hangos tud lenni ami siketitő lehet.Vagy rosszul gondolom?Még csak lavirozom a lehetőségek között mert van rá 3 hetem a döntésig.

2019. máj. 22. 17:09
 6/14 A kérdező kommentje:
Tudom,van gond velem nem kevés.Ha a trapéz lemez mellett döntök akkor mennyire hangos ha esik az eső?És mi van akkor ha a bitubit mellett döntök?Az jó lehet?
2019. máj. 22. 17:12
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagy esőben kopog a trapézlemez, de csendes esőben nem zavaró. Tegyél alá szigetelést, az sokat segít.
2019. máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, a bitumenes hullámpalánál minden jobb. Cserepeslemez elég vastag anyag, nem kopog az annyira mint ahogy mondják akiknek sose volt, de a zsindely is jó lehet.
2019. máj. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Leírták már, én csak saját tapasztalatom alapján szeretném javasolni, hogy mindent csak azt ne!

Nem tudom szalonképesen leírni, hogy mit csináljon a kitalálója.

2019. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Elképedtem a véleményeken.Még azt sem mondhatom,hogy megoszlanak a vélemények mert egyhangúan mindenkinek csak rossz véleménye van.Még jó,hogy nem a saját börömön kellett erre a véleményre rájönnöm és örülök,hogy ezt a kérdést feltettem.Nagyon csunyán jártam volna ha feldolgozom a tetőre,kidobok rá egy kissebb fajta vagyont és hajigálhatom lefelé egy kis idő mulva.Szóvel ez amiről szó van egy nagy rakás ....Csak a gyártó és ekladó jár vele jól,a végfelhasználó meg gyarapodik egy róssz döntéssel.

Továbbra is ment a zöld pacsi mindenkinek.

Külön köszönöm a segítő készséget és a kiábrándító véleményeket!

2019. máj. 22. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!