Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Családi házat kivitelezővel...

Családi házat kivitelezővel építtetni olcsóbb vagy drágább, mint teljesen készen venni egyet?

Figyelt kérdés
Mindkét esetben új házról beszélünk. Melyik az olcsóbb vajon, egy kivitelezővel telekvásárlás után, építési hitel segítségével magunk felépíttetni egy házat, vagy megvenni egy teljesen készet, amiben max. a burkolatokat választjuk mi, a tervek, telek adott a kivitelező által? Kb hasonló minőségre gondolok.
2019. jún. 12. 17:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

71%-os:

Egy vállalkozó költségvetés alapján dolgozik. Baromira nem érdekli a vevőt, hogy 20, 30, vagy 50 zsák cementet visz oda és mennyit visz haza, tőlem egy egész bányát is rendelhet - én a kész vasbeton gerendát fizetem ki, nem a zsák cementet.


Kérdező: mindegy. Saját anyagból pedig tényleg nem fog senki építeni neked, mert egyrészt igen, az anyagon is van valamennyi haszon (és bukás is néha), meg senki nem vállal felelősséget az ukrán bedöglött legolcsóbb cementre és társaira, amit szerzel valahonnan.

2019. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem tudom, akinek a rokonságában építőanyag kereskedő van, mit csinál. Ha pl apámnak van egy burkolatos cége, nem vihetem oda a saját csempét, mert a vállalkozó nem tud lenyúlni belőle?! Kénytelen vagyok háromszoros áron máshol venni mindent?!
2019. jún. 12. 22:30
 13/16 anonim ***** válasza:
Ez butaság, miért ne vihetnéd oda az anyagot? A vállalkozó inkább örül neki hogy neki ezzel nem kell foglalkozni. Neked viszont igencsak meg fog nőni a ráfordított időd, meg aztán egy házhoz nem csak sóder és cement kell. Ha benézed bárminek a méretét/típusát/mennyiségét akkor miattad fog állni a munka.
2019. jún. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem kötelező generál kivitelezővel építkezni.

Amikor én jártam ennek utána kb 2 éve, akkor szinte minden bank azt mondta 20% önerő kp (csak nem mindenhol! felénk legjobb esetben is csak 60-70%-ot finanszíroznak meg)+ közművesített telek és tervek. 30 milliós ház esetében ez csak 6 (vagy több). felénk 3 a falú szélén egy telek a közepén meg 5-6 között, nekem utóbbi lett. A tervezés meg elvisz legalább 1-1.5-öt, mert hiába rajzolják meg neked a házat 0.4-0.5-ért, még egy halom dolgot meg kell csinálni hozzá pl talajmechanikai vizsgálat, ez után megtervezi az alapot a statikus, és a tetőért is szintén kell neki külön fizetni.van még föld mérés, gázterv, villamossági terv, épület gépészterv.

Aztán van egy trükkje a legtöbb banknak, emelt szintű fűtés készig eljutsz és nem ad lóvét a befejezéshez, mert az utolsó 10%-ot utólag finanszírozza.Ez pont az az összeg amiből kulcsra kész lenne a ház és emiatt építkeznek sokan kivitelezővel, mert az meghitelezi előre a forintokat, a bank meg majd úgy is oda adja neki.


Mivel jövőre már nincs 5% áfa, így 30 esetében idén nettó 28.5 + 1.5 áfa, 2020-tól pedig 28.5 + 7,7 áfa =36,2!!!


Ettől függetlenül, ha mindent te szervezel és sok árajánlatot kérsz mindenre, akkor az építőanyagon sokat fogsz nyerni. Mert a kivitelezőnek is abból van a legnagyobb haszna, viszont ha mindet az első helyen megveszel, és nem alkudozol valószínűleg a kivitelező lenne az olcsóbb. A jó szaki meg drága, és mindig le kell ellenőrizni az adataikat,mert az e-naplóba fel kell tölteni minden vackot is.

2019. jún. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Még egy apróság kimaradt, az én esetemben 40% készültségi foknál utalnák az első részletet. Ami azt jelenti hogy állnak a főfalak késza födém és rajta van a tető a házon. Ne ez okozza a csúszást az építkezésbe. Szóval nem 6 hanem 12 + telek tervek = 18 önerő kell az induláshoz. Még 6 kell😒
2019. jún. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Meg kell állapodni egy végösszegben hogy annyiba fog kerülni és kész. Nem értem mi ezen a bonyolult. Aztán a kivitelező rendelhet 100 gumikacsát is minden nap az már nem a te bajod.
2019. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!