Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan és mire kell/lehet...

Hogyan és mire kell/lehet használni a lenolajkencét (firniszt), és felhasználható a minőségmegőrzési idő lejárta után is?

Figyelt kérdés

Van egy 1l kiszerelésű, 2005-ös gyártású, bontatlan flakonos lenolajkencém.

Használható ez még valamire?


Épp a napokban csiszoltam meg egy régi fakapu (garázs) lambéria borítását. Valószínűleg valamilyen festékkel volt kezelve, mert a szinte teljesen felhámlott, lepergett barna fedőréteg alatt helyenként valamilyen pirosas színű egyéb (alapozó) réteget is találtam csiszolás közben.


Lekezelhetem a lejárt lenolajkencével a kiszáradt lambéria borítást? Érdemes?


Lekezelés után mennyi idővel és milyen anyagokkal lehet barna (pl. sötét dió) színt adni a felületnek?


Lazúrokkal kezelhető az előzetesen lenolajkencével bevont fa felület?



#lenolajkence #felületkezelő anyagok #lejárt lenolajkence #lenolajkence használata #lenolajkence utáni felületkezelés #felületkezelési módszerek
2019. jún. 14. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha még folyékony állagú a kence, akkor használható, ajánlatos felhasználáskor kevés szikkatívot hozzátenni, a gyorsabb kikeményedéshez. Utána jöhet a lazúrozás. A felületnek nyers állapotban páccal lehet sötét dió színt adni, ha már használt, de újracsiszolt felületről van szó, akkor szeszes vagy olajos pác biztosabb eredményt ad. A lenolaj kence fölé színes lazúr mehet.
2019. jún. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. jún. 14. 09:08
 3/3 Krosszarcu válasza:
Nekem meg az albérlőm vízszerelő volt, használt ilyet, és a garázsban hagyott hat üveg ilyet mire lehet ezt használni? Az ürge lelépett nem veszi fel a telefont.
2021. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!