Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hol épülnek új lakások?

Spangli74 kérdése:

Hol épülnek új lakások?

Figyelt kérdés
Sok új lakásnak nevezett lukat hirdetnek lakásnak,de egyikbe se laknék,mert nem nevezném őket lakásnak. Megnéztem jó pár alaprajzot,de egyikbe sincs se szoba se konyha csak pár nm es lukak. A 9 nm es lukat hirdetik szobának, ami szerintem egészségtelen, kb akkora mint egy börtön cella az Terror házában, konyha nincs csak valami nappali félével egybeépített konyha rész,persze a nappalinak nevezett valamibe még egy szekrénysor se fér el és ez kerül több 10 millióba. A kérdésem az lenne,hogy épül e még normális lakás valahol ? Amibe van rendes szoba,külön normális konyha,stb.

2019. jún. 18. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
A vállalkozók profitra hajtanak, minèl több szoba ès funkció mèg megfizethető áron. Ez valóban a minősèg rovására megy. De ha nagyobbak lennènek a lakások, drágábbak lennènek, de alacsonyabb m2 áron. Ergo a beruházó a kènyelmedèrt pènztől esne el. Èpülnek amúgy nagyobb lakások, luxuslakások is, csak gondolom a keresèsedben nem jelennek meg. Sőt, ha elèg pènzed van terveztethetsz magadnak amit csak akarsz. Ha nincs, akkor kompromisszumot kell kötnöd.
2019. jún. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Be tudnál linkelni legalább egyet? Több száz újépítésű lakás hirdetését néztem az utóbbi időben, nem találkoztam az általad leírt jelenséggel.
2019. jún. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Íme az egyik link : [link]


A szobának nevezett luk 11 nm, a konyha nappali 14 nm es luk, az én szobám 25 nm es sokszor kicsinek érzem azt is.

2019. jún. 19. 21:02
 4/10 A kérdező kommentje:

itt a másik : [link]

ebben is csak lukak vannak

2019. jún. 19. 21:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Eleve nem jó a rajz,és hozzá a leírás...Másrészt,a konyha nappali 24-25 nm ,valamit elnéztél a 14-nm-rel.Másrészt az egész lakás kb. 49 nm...Az élhetőség és a nm sokszor nem jár kéz-a kézben...ha jó egy ház/lakás elosztása,lehet kevesebb nm is elég...Nem tudom milyen lakásokban jártál eddig,de nagyon sok régebbi tégla lakás és panel lakásban a kis szobák 10-11 nm hivatalosan 12 nm-től szoba,alatta fél szoba.A nagy szobás lakások,régi polgári házakban vannak pl. Bp. belvárosában...viszont azok meg azért gazdaságtalanok,mert nagy a belmagasság...kivéve persze,ha csinálnak galériát ...
2019. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, nem igazán értelek. 9nm-ről beszélsz, de sehol nem látok ilyen kis lyukat az általad belinkeltekben.

49nm-es lakásnál ne keress különálló 25nm-es szobát. Én most egy 100nm-es lakásban lakom, abban elfért egy 30nm-es nappali, kisebb lakásokban ez nem lenne észszerű. Nézegess 60-70nm-es lakásokat, azoknál már vannak nagyon jó alaprajzúak is.

2019. jún. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Itt van egy 70 nm es ,de ebben is van 9 egész valahány nm es szobának nevezett luk


[link]

2019. jún. 25. 21:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, az valóban még 10nm sincs. Tökéletes gyerek- vagy dolgozószobának, hisz mellette van egy nagyobb szoba is, meg egy 25nm-es nappali. Örülnél te ilyen lakásnak! :-)
2019. jún. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

itt is 10-12 nm es lukak a szobák pedig nagy a lakás és csámpás is :( 86 millióért lukakat adnak :(

[link]

2019. júl. 16. 03:58
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudod mi a jó ebben az általad belinkeltben? Hogy simán kérheted, hogy változtassanak az alaprajzon. Ha neked nem kell 4 kis szoba, csináltatsz belőle 2 vagy 3 nagyobbat. :-)
2019. júl. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!