Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon lakhatási...

Magyarországon lakhatási válság van. Eltörölték a cafeteria albérlettámogatást és önkormányzati lakások sem épülnek. Lesz-e valami megoldás?

Figyelt kérdés
Bécsben eközben a lakosság 25%-a, mintegy 500.000 ember él bécsi szociális bérlakásokban. Valakinek érdeke, hogy tovább szoruljon a hurok, vagy miért van az, hogy nem is enyhítik, hanem még olajat is tesznek a tűzre?
2019. febr. 4. 10:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hm? Egy kérdést tettem fel eddig ezzel kapcsolatban, de nem vagyok benne biztos, hogy ebben a témakörben, de lehet. :D most az a kérdésem, hogy milyen háttérokai lehetnek ennek a jelenségnek, hogy látszólag észre sem veszik a problémát a felelősök. Neten kutattam, de túl finoman fogalmaztak a cikkírók. Talán ugyanabban a témában nem szabad még egy diskurzust kezdeményezni?
2019. febr. 4. 11:13
 2/11 anonim ***** válasza:
18%

Jól van balázska.

Csak tudnám, hogy ha Bécs olyan élhető ország, miért kell annyi szociális lakás.

Mert annak a költségét viszont valakinek ki kell termelni.

2019. febr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ne mondjátok már, hogy a fizetésem felét elveszik adó néven, és minden vásárlásomnál adózok, és nincs keret arra, hogy valamit tegyenek az ügy érdekében. Én az utóbbi időben úgy láttam, hogy viszont sok felesleges dologra volt pénz.
2019. febr. 4. 11:17
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

#4

Ne háborogj, ha épülne is szociális bérlakás, azt nem te kapnád meg!

Neked 2 lehetőséged van:

- összegyűjtöd az önrészt és felveszel fixkamatozású olcsó lakáshitelt, ahogy minden normális ember teszi szerte a világban, aki nem született milliomosnak.

- irány Ausztria, ahol kolbászból van a kerítés!

2019. febr. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen jogos a felvetésed - én is szeretnék értelmes választ olvasni!

A bécsi szoc. lakások nem úgy működnek mint a hazaiak...

2019. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Lehet nem én kapnám meg, de a keresleten enyhítene, ami közvetetten rám is hat.

De nem ez a kérdés, hogy velem mi van.

Hanem szembeötlő dolgokat: Budapest központúság, és vidék kiürülése fiatalokból, és az ebből származó problémák, mint pl. az ingatlanprobléma miért nem központi kérdés? Nem értem, hogy ez napi szinten miért nincs a porondon, miért nem szeretnének foglalkozni a kérdéssel.

2019. febr. 4. 11:29
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyes helyeken van lakhatási válság csak, máshol meg a házak üresen állnak, mert 2-4 milliókért se nagyon tudják eladni.

Ezt nem akarja sokatok megérteni, hogy nem lenne lakhatási válság, ha nem csak egy-egy adott területet tennek volna a kormányok párttól függetlenül élhetővé. Olyan feltéleket kellene teremteni, hogy ténylegesen vidéken megélj (nem, Székesfehérvár, Győr, stb továbbra se ténylegesen vidék) és akkor a nagyvárosokban nem lenne ennyire fent az árak, mert nem mindenki odaakarna menni lakni a munka reményében.

2019. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#8 én ezt megértem, és ezt is mondom. A lakhatási válság mellett ezt is egy tényező, hogy vidéken meg eladhatatlan sok ingatlan. A kettő nyílván összefügg.
2019. febr. 4. 11:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Budapesten összesen 736788 lakásból 663868 magántulajdonú és 63714 önkormányzati. Vagyis a lakások 90%-ban magántulajdonban vannak.

[link]

2011-re találtam adatot ami szerint akkor a fővárosban 674874 lakásban a tulajdonosa élt, míg 95976-ban bérlő (16484 egyéb). Vagyis Budapesten a lakosok 86%-a képes volt SAJÁT ingatlant venni, vagy örökölni a szüleitől, akik megvették.

Tényleg azt akarod megmagyarázni, hogy Bécsben jobb az embereknek, ahol a lakosság a sokkal magasabb fizetéséből nem képes saját ingatlant venni ilyen arányt megközelítően sem? Ahol a lakoság 2/3-ak nincsen saját lakása?

Olvasd el ezt az írást és okulj belőle!

[link]

„…Távolabb a várostól találsz nagyobb lakást, persze jó helyen, jöhet újra a lehúzás: közvetítési díj, kaució, szerződés, illeték. Újabb fejezet, nő a pici, az a sok pénz már nem is olyan sok.

De jól éltek, nincs gond a nyaralásra (Urlaubsgeld), no meg karácsonykor (Weinachtsgeld) is lesz bőven ajándék a fa alatt. De egyszer csak leülsz és végiggondolod: mennyit költöttél már lakhatásra. És mi marad a gyereknek, ha menned kell: egy jó nagy semmi.

Ha saját lakást szeretnél

Bújod a netet megoldást keresve: döbbenetes árakat találsz és olyan koncepciókat, amik nem neked vannak kitalálva. Mert Te nem akarsz visszafele menni, csak előre.

És meg kell hozni a döntést: dobálod a kukába a havi 850 eurót (ennyiért Purkersdorfban tökéletes lakás van) és 20 év múlva, ha a gyerek kirepül, folytatja amit Te: ellátja azt a sok helyit, no meg az államot, akik az ingatlan businessből élnek.

Vagy visszaköltözöl mondjuk Sopronba, veszel fel hitelt, ingázol, de 20 év múlva azt mondhatod, van egy kecóm, az én tulajdonom, amit a gyerek megörököl. Mekkora különbség! …”

2019. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 peca1000 ***** válasza:
82%

Az önkormányzati lakást drága felépíteni, felújítani, fentartani.


A bérleti díj túl alacsony, hogy időszakosan karban tudják tartani.


A lakóknak sok a lakbér, és rezsi hátraléka, nem vigyáznak a lakásra, így meg pláne nem éri meg.


Ezért nem épül, amit lehet eladnak, és olcsóbb, ha üresen áll.


Minek építsenek, ha hasznot nem hoz, csak viszi a pénzt?

2019. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!