Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Natur vagy engóbozott kerámiac...

Natur vagy engóbozott kerámiacserepet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tondach Nativa vagy Tondach Twist terrakotta között vacilálok. Utóbbi engóbozott, úgy tudom. Fusion Color. Csak a naturnál (nativa) van ez a porózus, lélegző felület, viszont a felületkezelt ellenállóbbnak tűnik szerintem.

2019. júl. 2. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

mindenképp kerámiacserepet akarsz? én inkább beton párti vagyok (6 év ács-tetőfedői tapasztalat után)

egy előnye van a kerámiacserépnek, hogy nagyobb a választék színben meg formában, egyébként egy felnőtt ember súlya alatt rommá törik ha rossz helyre lép. ellenben a betoncserépen még akár futkározni is lehet, simán bírja.

2019. júl. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem tondach Tangó engóbozzott cserepem van a házamon 19 éve. Ez tetszett...

Se moha, se zuzmo, se semmi más dzsuva nincs rajta. Úgy néz ki mint új korában. Az utcánkban még egy ház van amin majdnem 30 éves engób cserép van. Az is tiszta. A beton cserepeken (csak az északi oldalon) komplett ökoszisztémák élnek. Van amelyiken egy újnyi vastag, tenyérnyi mohatelepek vannak.

... és nincs 10 éves a tető...


Évente egyszer kimegyek a tetőre kikefélni a kéményt. Még egy cserép sem tört el alattam. Pedig szépszál 120 kilós gyerek vagyok.

2019. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért kerámia cserepet szeretnék, mert régi palatető helyére menne, és fontos szempont a súly. Plusz nekem jobban tetszik. Örülök, hogy jó tapasztalatok vannak a Tondach-hal. Eldöntöttem, hogy engóbozott lesz. Majd még kitalálom, hogy a Twist vagy a Tango. Súlyra egyformák.
2019. júl. 3. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!