Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kulcsrakész építkezés meg tud...

Kulcsrakész építkezés meg tud állni 350. 000Ft/nm árban?

Figyelt kérdés
Idén áprilisban egy épületgépésszel beszélgettem, akik maguknak tudott kihozni 325eft/nm árból kulcsrakész házat, amely már levegő-víz hőszivattyút, padló és mennyezet fűtést is tartalmaz. Azonban már mindent el tudok képzelni, mivel a lakásom is néhány hónap elteltével nagyjából 20%-al drágábban értékesíthető. Lehet még ezzel az árral kalkulálni? Telek van.

2019. júl. 4. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem elképzelhetetlen!

Ha nem hatalmasak az igények (márvány burkolat, trópusi fa parketta, lift, üvegfödém) akkor sok utánajárással, jó szervezéssel megoldható.

(ha lakókocsiban lakó szerb vendégmunkásokkal csináltatod akkor még olcsóbb is lehet + pacsi a martiin-marciért)

2019. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Látom olvastad:D Köszi, akkor valahogy neki kellene állnunk, mert ez már pokoli áremelkedés és még mi várható...
2019. júl. 4. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos 1 év alatt is olyan szintű áremelkedés volt, hogy ezt senki sem hitte volna. Tavaly 12 milliót szerettem volna kapni a panellakásomért, ma nem adnám oda 17 millióért. Meglepődve olvastam a 350eFt/nm-t, de elhiszem, hogy ez most kb ennyi. Azt azonban kétlem, hogy ez az áremelkedés tovább fog ilyen drámai szinten ballagni, mert előbb utóbb nem fognak venni az emberek ingatlant. Lehet nem fognak leesni az árak, de ennek valamikor meg kell állnia. Több ingatlanossal beszéltem és érzik a bőrükön, hogy visszább fogott lett a lakáskereslet, és kvázi mindenki hitelből max 20% önerőből vásárol/építkezik. (Bár nem tudom mit hoz, ami most jött július elsejével.)

A szomszéd 40 millióból épített házat, nem tudom pontosan mekkora (120-130nm?), nem voltunk bent, de dupla garázsos, és alap Leier 30N+F tégla+20-25cm EPS. Egy év alatt 100Ft-al lett drágább az említett tégla. A fűtési rendszeren gondolkozz el, feltétlen kell-e hőszivattyú, mennyezet fűtés stb., mert max 20-30%-ot spórolsz vele fűtési idényben, és ez a rendszer 6-7 millió Ft. Egyébként azt gondolom ki kell hoznod még olcsóbban is, ha nem 25 ezres ultra magasfényű padlólapot és 15 ezres parkettát akarsz mindenhova.

2019. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem nem úszod meg ennyiből :(. 380-al számolnék.
2019. júl. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!