Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkezhetek közös tulajdonban...

Építkezhetek közös tulajdonban lévö telekre úgy, hogy az épület csak az én tulajdonom legyen?

Figyelt kérdés

A jövöben öröklöm egy kertes ház 50%-át. Nem szeretnék egy házban élni a ház maradék két(25-25%-os) tulajával sem az ingatlanra nem tartok igényt.

Viszont a telek végében építenék egy kicsi kb 50m2-es házat. Nem akarom az örökölt ház 50%-át használni. Nekem csak a telek 50%-a kellene tehát építkezésre és hogy magán tulajdonként használhassam. Böven elférne a kis ház és kertem is maradna. Külön villany és víz pedig magától értetödik. Megoldható ez szerintetek? Egy külön "telek" a telken belül cserébe a meglévö ház teljes használatáért a 25-25%-os örökösöknek. Nekik is maradna egy 100m2-es ház és udvar is.



2019. júl. 8. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnos szerintem nem érdemes mivel az építkezés megkezdése előtt az E-napló csak úgy nyitható meg hogy fel kell tölteni kinek a nevén van a telek ,és az összes tulajdonos beleegyezése kell mindenhez .Abban sem vagyok biztos hogy kinek a nevére kerül a ház ami megépül ennek is utána kell járnod.Egy építkezés manapság amúgy sem egyszerű ez meg eléggé megbonyolíthatja .Egyszerűbb ha leválasztasz egy részt hivatalosan bejegyeztetve
2019. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb, ha megosztással ketté szeditek majd a telket, és akkor 2 külön telek lesz. AKkor építhetsz rá.


De nem biztos, hogy örökölsz. Azt még életében eladhatja a tulajdonos...

2019. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi a telek besorolása?

Hány százalékban beépíthető?

Lehet nem is lehetne építeni, mert nem lenne elég zöldfelület.

2019. júl. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!