Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora teljesítményű radiátor...

Mekkora teljesítményű radiátort vegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés
A szobám alapterülete:28m^2, belmagassága 2,75m, egyik oldalfala a béltéri nem fűtött lépcsőházzal szomszédos, másik belsőudvar felé néző falán van egy 1,48m^2 területű dupla üvegű műanyaggal szigetelt ablak, és a további két fala pedig a ház fűtött részei felé néznek. A falak vastagsága kb 20 cm. A problémám a választással az hogy bár az interneten találtam a megfelelő radiátor kiválasztására szolgáló millió programot de egyiknenk sincs PANEL ház opciója, csak favázas, tégla, duplatéglás, még vályog is de panel egy sincs. Benehezít még az a tényező is hogy a szobám északi oldalon van. Lénnétek szívesek valahogy segíteni hogy mit válasszak? (Kipróbáltam ha a sima téglás falat választom akkor kb 850W-1000W teljesítmémyűt ír míg ha dupla téglást akkor kb 800-900W teljesítményűt, vályognál 1250-1500W). Minden választ előre is köszönök :-)

2019. júl. 31. 22:36
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
Én a régi elvet veszem alapul,. légköbméter x 30-50, attól függően hány ablak van, hány fal utcai, és miből épült. De inkább nagyobbat vegyél, elzárni könnyebb mint még egyet beépíteni ha kevés.
2019. júl. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én szobám "kádár kocka",szigeteletlen,kisméretű téglából van.

Északi+ nyugati fekvésű,-műa ablakkal,ami 1,5x2m-s. a helyiség 22,5m2-61m3-s.

Anno épp nem volt 1,8m-s...így 2méteres,2soros,60 centi magas Dunatherm lapradiátor lett berakva(gáz~központi fűtés).

Pont jó.

2019. aug. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!