Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hol legyen nagyobb ablakpárkán...

Hol legyen nagyobb ablakpárkány, kívül vagy belül, melyik miért jó? Új ablak beépítéséről van szó.

Figyelt kérdés

2019. aug. 7. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a belsőt választottuk,mert télen lehet oda is virágokat rakni .
2019. aug. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A 38 as téglafal külső síkjára lesznek rakva az ablakaim, mert így jóval kisebb lesz a hőhíd.

Párkány kívül 16 cm a szigetelés miatt, belül meg kb 30.

Nem teszek rá semmit, így nekem lényegtelen a mérete.

2019. aug. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én sem nagyon pakolok rá.

A hőhíd mitől függ?

2019. aug. 7. 19:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Szemlélet kérdése. Én inkább kifelé tolnám az ablak beépítését: több hely van belül pl, a virágoknak és valóban kisebb a hőhíd nagysága.
2019. aug. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Válasz a 3-asnak:

A hőhíd azt jelenti, hogy két eltérő hőmérséklet között (levegő, fal, fém stb.) hőmérsékletcsere lép fel: a hidegebb átadja a hideget a vele érintkező melegebbnek a melegebb pedig átadja a meleget a vele érintkező hidegebbnek - híd keletkezik kettőjük között.

Képzeljük el a telet: kint hideg, bent a szobában a meleg. Köztük van a fal az ablakkal. Ha az ablak jobban a fal BELSŐ síkjában van (kívül nagyobb a párkány), akkor az ablak tükre (ezt a szaknyelv arra a részre mondja, ami az ablakráma és a fal külső síkja között van, legtöbbször kb. 10 cm falrész, de ha az ablak jobban belül van a szoba felé, akkor ettől eltérő. Ebben az esetben a fal nagyobb felületen kapja a hideget amit lead a szoba belsejébe, nagyobb a hőhíd.

Ha az ablak kijjebb van téve, akkor kisebb a hőhíd, egyúttal több dolog elfér az ablak belső párkányán, mert ez szélesebb, viszont keskenyebb a külső párkánya az ablaknak.

2019. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

A lényege az, ha a megszokott helyen van az ablak pl külső falsík -10 cm, akkor ide általában csak 2-3 cm szigetelés kerül, miközben a falra manapság jellemző 15-20 cm. Emiatt azon a 10 cm széles felületen nagy mennyiségű hő távozik. Egy hőkamera nagyon jól mutatja. Egy jól szigetelt háznak a gyengéje a nyílászáró.

A legjobb megoldás mikor a nyílászárónak a belső síkja van vonalban a külső falsíkkal. Ebben az esetben a szigetelésbe kerül a nyílászáró.

2019. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 fowe válasza:
100%
A szigetelésbe nem ajánlom az ablak beszerelését. A szigetelés nem fogja elbírni az ablak súlyát. A megoldás a hőhíhdra hogy fel kell toktoldózni az ablakot. Ami annyit tesz hogy körbe az ablak tokjára toldókat teszünk amit nyugodtan be lehet szigetelni a hőszigeteléssel kívülről valamint belűlről is a kívánt vastagságban, valamint marad hely a redőnylábnak is. Általában minden kellő szélességben van toldó a különböző ablakrendszerekhez. Az hogy hova teszed az ablakot a kávában már csak rajtad múlik hogy mit is szeretnél.
2019. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szó sem volt hőszigetelésről a kérdésben.

Nem szigetelek, csak ablakokat cserélek.

Csak a párkány érdekelt.

Még nem döntöttem, legalább 1 hónap, mire elkészülnek az ablakok, addig van időm.

2019. aug. 17. 15:01
 9/10 fowe válasza:
70%
Én kérek elnézést. Ne kérdezz hanem legyen úgy ahogy akarod. Ne más látásmódja befojásolja meg hogy mit akarsz. Legyél határozottabb az életeddel kapcsolatos ügyekben.
2019. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mi van????

Hadd kérdezzek már, ha valamiben nem vagyok otthon!

Hogy jön ide az élet meg a határozottság?

Semmi értelme a kommentednek, nem tudom, min sértődtél be.

2019. aug. 30. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!