Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton, vagy glettelés?

Gipszkarton, vagy glettelés?

Figyelt kérdés

Le kellett kaparni az családi házunkban az osszes falat mert a festék a glettel együtt jött. A kérdésem az lenne, hogy hogyan jövök ki olcsóbban??? Gipszkartont ragasztok a falra és utána festem le (nem előtétfalat szeretnék), vagy ha az egész falat felglettelem és utána festek? A falak átlagban 25 m2 és van 4 szoba.

Válaszokat előre is köszönöm.


2019. aug. 12. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gipszkartont is glettelni kell.

Ha értesz a gletteléshez,akkor az a célravezető.

Csiszolás után kell kenni,bocs de most nem jut eszembe a neve,valamilyen tapadó szerrel,mert különben nem marad a festék meg rajt .Valaki majd talán tudja itt is .

Megvan,mély alapozó.

2019. aug. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gipszkartont is kell glettelni, szóval egyszerűbb, ha azt kihagyod. :D

Mi most épp ilyen munkálatok közepén vagyunk, a glettből amit használunk 4.000 forint körül van egy 20 kilós zsák, nem egy horror összeg. (A munkát magunk csináljuk.)

2019. aug. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az határozná meg, hogy mekkora hiba van a falban. Ha a fal amúgy sík, csak glettelném, ha girbe-gurba, értsd rohadt sok glettet kéne ráhúzni, akkor ragasztanék kartont.
2019. aug. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én gletteltem gipszakrtont itthon, meg falat is. Saját tapasztalatból mondom, hogy a kartonon előbb meglátszik minden hibád. Sokkal egyszerűbb és olcsóbb lesz a glettelés.

Mondjuk azt nem értem miért akarnál gipszkartonozni.. csak azért mert lejött a glettelés? Kétszer átkened a falat és kész. Vegyél egy 60cm-es lepkét hozzá.

Mielőtt nekiállsz jól spricceld át mélyalapozóval, akár többször is.

2019. aug. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem szabad lejönnie. Meszelt falat visszacsiszoltuk, rágletteltünk 2 rétegben, a Jóisten se robbantja le, úgy odakötött, mint a beton.
2019. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!