Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerülne egy 50m2...

Mennyibe kerülne egy 50m2 panellakás teljes vezetékcseréje?

Figyelt kérdés

Falon kívül elvezetve.

Kiállások száma kb 20, jó lenne minden helységet külön biztosítékra (6) rakni + fi-relék ahol fontos. Nagyteljesítményű gépekből csak a szokásos mennyiség van.(mosógép, mikró, klíma, porszívó ...)


Előre is köszönöm!



2019. aug. 25. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mi kost újítjuk, 55 négyzetméterre 370 ezres árajánlatot kaptunk. Szóval inkább magunknak csináljuk.
2019. aug. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Virágh Attila ***** válasza:
250-500k
2019. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi, az általad leírt specifikációval az 50m2-es paneleket 400-ért szoktuk csinálni anyaggal és munkadíjjal együtt, ami természetesen számlás ár. A szerelvények kiválasztása és megvétele a tulaj dolga, de himi-humi anyagokat mi alapból nem használunk, tehát ami részünkről beépítésre kerül az mindig minőségi és persze nem a legolcsóbb az ilyen kínai meg horiváci anyagokat messzire kerüljük.

Sacc per kb. szakemberektől ilyen árral számolhatsz, már igazi szakemberekre gondolok a mi cégünk pl.több mint 20 éves múlttal rendelkezik.

2019. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Falon kívüli elvezetéssel igazán nem nagy kunszt. Te is meg tudod csinálni, ha utánanézel dolgoknak.
2019. aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

elhiszem én, hogy ki kell használni ha az ember kifizeti ezeket az összegeket de azért ez már undorító ami megy :D

Nekünk 700.000 Ft lett volna a ház újra vezetékelése anyaggal. A férjem bement a boltba és megvett minden kábelt (3 fázis van, vastag kábeleket, nem hitvány minőséget vett) így volt anyagáron 110.000 Ft, de ebben benne van 60m hátra a műhelybe az iparinak + annak a kábelezése is. Ő maga bekötötte egy szakmabeli munkatársával/barátjával, egy hétvége alatt megvolt.


Az hogy az embereknek a 300.000 Ft/nap bér már normális szerintem ez undorító. Férjem ezért 1,5 hónapot dolgozik.


A villanyóra áthelyezésért muszáj volt eontól hívni "szakembört" akinek 60.000 Ft-t kellett fizetnünk, hogy hozzon egy dobozt (a 60 csak a munkadíja) lerakja a földre és leigazolja, hogy ő csinálta, fél órás munka volt, a többit az eon csinálta további 300ért (földkábel iparival).

2019. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

"szerintem ez undorító. Férjem ezért 1,5 hónapot dolgozik"

Szerintem ebbe nem gondoltál bele. Férjed fizetése után levonták az adót, tehát annyival többet keresett (másfél hónap lementegyre). Férjed fizetése után kb ugyanannyi járulékot fizet a cég, azt sem vetted számításba (egy hónap lement két hétre). Segédet hoz (férjed is hozott, két hét lement egy hétre). )Fenntart egy dobozos autót és tetemes szerszámparkot, könyvelőt fizet, a céget is megadóztatja még az állam... kezdünk egálba kerülni. :D


A zsigeri kicsinyesség, ami kizárja a gondolkodást, az az undorító.

2019. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hoz egy segédet a szerelő ők. Fizessen neki max havi 200at (ez sajnos tapasztalat és tudott) ami járulékkal együtt 300/hó.

Tartson fenn egy autót, üzemanyagot miért nézzünk hiszen más is autóval jár a munkába ahogy a férjem is, neki ez havi 40- és ugyanúgy fenntartja szervizeli mint a szerelő. Saját járuléka egy ilyen szerelőnek így havi 122e Ft mivel ha vállalkozó úgyis minimálbérre jelenti be magát + adózik, bár nagyon ritkán adnak mindenről számlát.

Azért hadd ne sirjak ha napi megkeres alaphangon egy 100ast tisztán, ha hétvégén lógatja a lábát és vannak üres napok is lazán megkeres havi 1m fölött még ezzel a temérdek kiadással is... Hadd ne sajnáljam őket.. már bocs. :)

2019. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Több oldalról is meg lehet közelíteni ezt a dolgot... (Bár én nem vita miatt írom most ezt)


Nem vagy köteles elfogadni az első árajánlatot egyik szakitól sem, ha sokallod. Sőt, többet is bekérhetsz, akár 10-et is és lehet válogatni. Az, hogy magatok csináljátok a villanyszerelést az meg szabálytalan, mivel csak szakember teheti ezt meg, a jogalkotó világosan fogalmaz, ez már régóta így van és az sem véletlen, hogy minden elektromos eszközön/berendezésen rajta van még magyarul is, hogy csak szakember kötheti/szerelheti azt. Ezek a törvények nem azért vannak, hogy a zsebedbe kevesebb pénz maradjon, hanem az emberi élet védelme, nem csak érintésvédelem, de tűzvédelem szempontjából is. A szakember ezt a felelősséget magára vállalja (és vállalhatja is mert ez a szakmája) Ne adja isten, de ha kigyullad egy vezeték és leég a lakás, akkor mit mondtok a férjeddel (ha mondjuk nem égtek benn) Ez van?


Ez nem csak ennél a szakmánál van így, de hogy építőiparnál maradjunk gázt és klímát sem lehet szerelni privát, csak szakképesített személy teheti ezt meg. Persze a kormány nem fog minden egyes állampolgár mellé egy rendőrt állítani, hogy ez így is legyen...


A vállalkozói részhez meg a havi 1 millás keresethez csak annyit fűznék hozzá, hogy 2 évtizede vagyok vállalkozó, de nekem soha nem volt olyan hónapom, hogy egy millát kerestem volna tisztán. Lehet én csinálok valamit rosszul? Biztosan, mert mindig számlát adok és adózok, vannak járulékok, iparűzési adó, kamarai adó, plusz egyéb költségek, az sem árt ha egy vállalkozásnak van cégjoggal foglalkozó ügyvédje, pályázatírásokról nem is beszélek. Az, hogy van nektek kocsitok az tök jó... nekem is van és a vállalkozás miatt alaphangon 4-szer kell hogy teletankoljam, ami több mint 100 ezer forint havonta, nem pedig 40 ezer. Ezen felül a kocsin casco van, emellett 5 millára van biztosítva a benne lévő géppark/eszközök és havi szinten ez sem egy nyalóka ára. Az amortizációról nem is beszélek, nem rég két fúrógépünk égett le, ami 300 ezer forint... ha ezeket a veszteségeket nem számolod bele akkor, csődbe megy a cég. Magyarul egy vállalkozónak minden költséget/veszteséget/amortizációt bele kell hogy számoljon. Például azt tudtad, hogy ha céges számláról utalsz 3 millió forintot az 40 ezer forintos költséggel jár? Pont annyi amit a férjed tankolásra költ, a különbség csak annyi, hogy nekem nincs havi fizetésem ahonnan ezt pótoljam, csak a megrendelt munkába tudom kalkulálni. Minden vállalkozó ezt teszi, mert neki az a fizetés amit a megrendelő kifizet, ha ez nem így lenne egy éven belül minden cég lehúzhatná a rolót. A segédekről meg csak annyit, ha napi nettóra osztom le a fizetést, akkor 14 ezer alatt már el sem jönnek dolgozni, ami havi nettó 280-at tesz ki és ezen felül ott vannak a járulékok. Most csak fejben számoltam, de a férjed jobban keres nettóban mint én, pedig vállalkozó vagyok... Szal igen, vannak akik még nálam is drágábban dolgoznak, igazság szerint ők teszik jól, mert úgy legalább nem deficites a cég, de ugye nem emelhetem meg az árat (mert már ez sokaknak sok) és így van az hogy az alkalmazott segéd is többet keres nálam havonta. Persze nem panaszkodom, mert nem haltam még éhen, de sajna milliomos sem vagyok...

2019. aug. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Hiába magyarázod, hazánkban ez szekértábor kérdése. Meg az igényé, hogy valakit kell irigyelni és gyűlölni, különben az a nap el van veszve.
2019. aug. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igaz régen írtam ki, de hátha valakinek hasznos lesz az infó.


700 környéke volt úgy, hogy minden szoba külön biztosíték + klíma és sütő vezeték előkészítése + villanyóránál bővítés.

2021. aug. 8. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!