Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Aki bontott már panelben...

Aki bontott már panelben (konyha-szoba közti) falat, mi volt a menete?

Figyelt kérdés
Milyen lépések kellettek az engedély megszerzéséhez és meddig tartott?

2019. aug. 12. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Inkább költözz. Olcsóbb és gyorsabb lesz és a szomszédok ellenszenvét se vívod ki. A statikusnak minden lakást át kell néznie.
2019. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
31%

A statikus rettentően drága csak szóba kéred a véleményt már 30 ezer kb.

A szomszédok nagyon ki tudnak akadni az ilyen munkálatok miatt főleg ha nyugdíjasok. Nagyon nagy porral jár, nem egy egyszerű munka ez se(függ attól is, hogy milyen fal), meg nem is kis idő. Szerintem sokat dob egy házon, ha pl. a konyhából ki kerül a fal és tágasabb lesz,az amerikai konyhás lakások mennek most nagyon. Ja meg hát egy régebbi lakásban nem tudhatod mit rejt a fal/padló, lehet, hogy pl. három réteg csempe, vagy beton van a padló alatt.

2019. aug. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Most költözünk majd ide, még üres. 4 nm-es a """konyha""", szóval logikus nem megtartani. A szomszédok lelki világa majd helyreáll. Az átalakítás módja, folyamata érdekel.


Statikust hol találok? Akárki jó, vagy van valami központi, állami hivatal, ahol ezt kérni kell?

2019. aug. 12. 23:58
 4/9 anonim válasza:
Van központi(muszáj, hogy az legyen) , kijön, megkopogtatja a falat, kicsit bele kalapál, hogy megnézze, milyen fal, lézeres mérővel leméri hány négyzetméteresek a szobák meg ilyesmik,kérni fogja a ház építési alaprajzát. Ha ezt szóba kéred, akkor 30 ezer körül lesz,papír alapon feljegyezve 60 azt hiszem.
2019. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan céget keress akinek van statikusa is, úgy a legegyszerűbb.

Egyébként a kimondottan panel beton vágásra foglalkozó cégek elég profi gépparkkal rendelkeznek már. Por az abszolút minimális szokott lenni, a vágás technológia meg vizes, szóval kevés zajjal és porral jár.

Tavaly láttam élőben egy ilyen válaszfal átvágást, nagyon modern profi felszerelése volt a cégnek. Kimérték a helyét, beállították a gépet, amihez volt csatlakoztatva egy nagy elszívó ami a vizet meg a dzsuva nagy részét azonnal el is tüntette.

Beton válaszfalnál nem, de statikai tartó falnál acél gerendából ki kell váltani a teherhordást, ez lényegesen megnöveli a költségeket.

2019. aug. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egy ajtónyílást vágattam a konyha és a szoba közé, egy kb. 90x200-asat. Kértem be ajánlatokat, a legolcsóbbat kihívtam. Kb. 4 óra alatt készen voltak úgy, hogy a több tíz kilós betondarabokat is vitték magukkal. Statikus, problémázó szomszéd nem volt. Azt mondták a munkások, hogy ez kevésbé hangos, mint a fúrás, mert itt nem vésés, hanem vágás történik.
2019. aug. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

utolsó.

és mennyibe került kb.?

2019. aug. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olyan 100ezer, nagyon nagyjából.
2019. aug. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
köszi.
2019. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!