Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hőszivattyús fűtés?

Hőszivattyús fűtés?

Figyelt kérdés

Szia!


A helyzet és a kérdésem az lenne,hogy szeretném felújítani a fűtési rendszerem. Padlófűtés lesz mindenképp csak a mikéntje kérdéses egyenlőre. Gáz nincs, viszont van 3 fázisú áram. Valami "önműködő" rendszer felelne meg, mert viszonylag messze járok dolgozni és jó lenne ha nem kéne tüzelnem.


A hőszivattyúra gondoltam. Talán a víz-víz típusra, de nincs kutam viszont azt a beszereléssel megcsinálnák. Egy kisebb dombon van a városrész ahol a ház van, kis udvarok szerintem az utcában senkinek sincs kútja, amit használ. Volt egy a háznál de az be lett temetve már régen. Attól félek,hogy ha nekikezdenénk a fúrásnak nem találnánk vizet vagy ha igen akkor egyszer csak elfogyna (ez valós félelem,létezhet?). A másik pedig a levegő-viz hőszivattyúk, ez egyszerűbb lenne viszont nemtudom,hogy mennyire hangosak ezek mivel kis udvarok vannak így nem igazán tudom elrejteni és aggódom,hogy túl zavaró lenne a hangja.


Szerintetek mi tévő legyek? A padlófűtés már lent csak egy rendszer kéne még. Elfogyhat a víz vagy lehet bármi baj a kúttal és ezáltal a hőszivattyúnak vagy a levegős hőszivattyú túl hangos lenne?


Ha esetleg tudnál válaszolni vagy lenne valami tanácsod a fűtés megoldásával kapcsolatban azt szívesen olvasnám. Viszonylag fiatal vagyok és nem sokat foglalkoztam ilyen témával így szükségem lenne némi útbaigazításra.


Köszönöm előre is



2019. aug. 26. 01:44
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Levegőst lényegesen olcsóbb kivitelezni. Lényeg, hogy működjön -20 körüli külső hőmérsékleten is még. Vannak nagyon csendes, 60dB körüliek, de átlagban 70dB körüliek.

Összehasonlításképpen, egy porszívó, 80dB körüli, egy mosógép centrifugázásnál 70dB körüli.

2019. aug. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kültéri egységnek elég jó hangja van ha bekapcsolnak a ventilátorok. Testvéreméknek van, 1 éve üzemel kb fan coil+padlófűtés kombinációval.

Ilyen a kültéri:

[link]

2019. aug. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rosszat linkeltem, ez az:


[link]

2019. aug. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm a válaszokat!
2019. aug. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!