Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Új inverteres klímám közel...

Új inverteres klímám közel 1600W-ot fogyaszt óránként, ez normális?

Figyelt kérdés

Most szereltettem be egy GREE Amber GWH12YC típusú hőszivattyús - inverteres klímát és fűtés módban most 1580W-ot fogyaszt (konnektorba dugható áramfogyasztásmérővel mérem).


Kifejezetten azért vettem, hogy spóroljak vele, a klímások azt mondták, hogy 400-800W körül várható a fogyasztása, de ez közel három-négyszerese az ígértnek.


Miért lehet ez?



2019. ápr. 22. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A fogyasztás átlagként van megadva.

Az inverteres a névleges teljesítmény felett is tudnak hűteni és a pillanatnyi teljesítményfelvételük is eszerint alakul.

Amikor bekapcsolják akár hűtő akár fűtő üzemmódban, akkor "nekiveselkedik", hogy minél hamarabb elérje a beállított hőmérsékleti értéket, utána már "takarékra" teszi magát.

A megadott adatokból nincs ellentmondás:

[link]

Jobboldal, műszaki adatok alatt...

2019. ápr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 gabesz147 ***** válasza:
60%

Hosszabb időt mérj, ahogy előttem is írták, előbb "nekiveselkedik", aztán visszavesz. Hacsak nem hideg, túl nagy területet akarsz fűteni.

Nekem Gree Comfort plusz van, egy óra hosszat teljes grafttal megy, aztán elcsendesül és néha kis időre megint erősebben dolgozik. Igaz, még nem méricskéltem, de a havi áramfogyasztással meg vagyok elégedve.

2019. ápr. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy elégedetlen! 1580 W teljesítményt vett fel a hálózatból, amely segítségével 3500 W hőteljesítménnyel fűtötte a lakásodat hőszivattyú üzemmódban. Ez azért elég jó adat. Ha ugyanezt olajradiátorral csinálod, 3500 W pillanatnyi fogyasztási teljesítményt tapasztalsz. De a klímád 1580-ból megoldotta. Mit akarsz még? 400 W-ból befűteni a házat? Egy hajszárító is 2000 W teljesítményű. Ne légy eltévedve!
2019. ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem pár nap múlva fogják lecserélni a szinte új Gree Comfort X klímát egy másik típusra, ide túl lett méretezve, mivel nem tud eléggé visszaszabályozni. Bekapcsoláskor lassan felmegy a fogyasztás 1700 W-ig is akár, (~4-5 kW fűtési teljesítmény) majd ahogyan melegszik a szoba, egyre kevesebbet fogyaszt, mivel leszabályoz. A vége 500 W fogyasztás környékén van, ekkor ~2 kW a leadott hőteljesítmény, ami ide rengeted, gyorsan meghaladja a beállított hőfokot, majd lekapcsol. Ideális esetben felfűtés után, mikor már meleg a szoba visszamegy a fogyasztás akár 200 W-ig (~0.8-1 kW fűtési teljesítmény), és folyamatosan működik, nem kapcsol ki, csak nagyon enyhe időben. Az Amber ilyen, jól vissza tud szabályozni, de bőven marad tartaléka a hidegebb időkre is, viszont nem halk, ahogyan a Comfort X sem.

Ha nem megy vissza a fogyasztás, akkor tombolnak a minuszok, vagy alul lett méretezve a klíma vagy nincs benne elegendő hűtőközeg. A pillanatnyi fogyasztás pedig csak irányadó, hosszabb távon látszik meg a más fűtési módokhoz képest jóval kisebb költség.

2019. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pontosítok, mert ezek vannak megadva, azért raktam oda (linkeltem), hogy olvasni lehessen:

Amikor 1600W a teljesítményfelvétel, akkor nem 3,8kW a fűtő (mert az névleges), hanem 4,4kW tartozik hozzá.

2019. ápr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális átlagos adat! Nem kell aggódni!


Szerviztechnikus ként rengeteg ilyen gépet tesztelünk, beállítunk, javítunk szervizelünk. De, ez nem azt jelenti, hogy állandóan elromlanak és rosszak, csupán más irányelv miatt foglalkozunk ezzel a részével (megbízásból).


A comfort x egy közép.kat.készülék, az amber egy felsőbb.közép.kategóriás darab mindegyiket fűtésre tervezték és hozzák is a gyári adatokat (sem többet/sem kevesebbet). Ha, halk fűtésre optimalizált valóban profi klímáról van szó, akkor a felsőkategóriás U sorozatot ajánlom a GREE palettáról. Hasonló adatokat tud hozni a panasonic 700-750 ezer körül vagy a daikin 500 ezer és 1,2 milla között a 3,5kW-os sorozatban a GREE ettől kicsit olcsóbb.


A gépek mérése a gyárban, szervizekben és a valóságban is (beüzemelve helyszínen) karakterisztika/intervallum szerint történik vagy kellene hogy történjen. Kizárólag kalibrált bevizsgált RMS műszerekkel valós effektív értékek mérésével. Minden egyébb dug.aljas nem bevizsgált mérő nem releváns és nem elfogadott mérés szempontjából! Az intervallum skála 6-8, 12, és 24 órás folyamatos rögzített méréseken alapul, ha fentiekben leírtak szerint mérsz, akkor beszélhetünk valós adatokról, mivel ezek inverteres készülékek és a 40-60%-os energiamegtakarítás a hagyományos on/off gépekhez van viszonyítva időintervallum szerint. Ha, egy adott kezdeti ciklust ragadsz ki pl. 0-30 perc alapján fűtés módban, akkor sajnos nincs az klíma a világon aminek az adatlapja ilyen méréseken alapulna (nem kalibrált műszerrel).

A legolcsóbb műszer amit mi használunk az 400 ezer pénz, és eléggé sansztalan, hogy a házi otthoni mérésekhez valaki ilyen műszert vásároljon csak hogy megmérje a klíma valós adatait, az ilyen méréseket továbbra hagyjuk az euroventre és a TÜV-re.

2019. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Gábor t ***** válasza:

Szia kérdező. Hitachi klímákkal , csak az előttem szólókat tudom erősíteni.Nálam max 1500 wattot vesz fel egy klíma de közben -10 c fokig 3,4 kw-tal fűt , de ez a leg rosszabb adat,és akkor még nem mérted bele a kompresszor fűtést. Mindezek ellenére ma utaltam az eon-nak 59000 ft-t ez a túlfogyasztás klímás fűtés után. El égettem némi tűzifát , de 4 év alatt meg térül a cirka 600000 ft-s befektetés .

Amúgy a klímás nekem is ezt a típust ajánlotta . Nekem a hitachi szimpibb volt. :)

2019. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek,végül az én méréseim is az általatok említetteket igazolták és baráti.


Annyi kérdésem van még, hogy nem okoz-e a klímának gondot, ha folyamatos működésre van "ítélve?" Tehát családi háznál hogy télen folyamatosan 19, esetleg 21 fokon tartatom a nappalinak a hőmérsékletét? (kondenzációst kazánt nem építenék ki a házban, ha beválik a klíma, akkor viszont vissza is adnám a gázórát a szolgáltatónak)


Ha a házban fűtés nélkül 5 fok lenne télen, akkor elég sokat kellene dolgoznia a klímáknak, hogy felfűtse a még szigeteletlen 100 négyzetméter alapterületű 1 emeletes családi házat, ezért kérdezem.


(Amúgy a klímás 5 klímát javasolt a házra összesen. 2 db 3.5-est és 3 db 2.5-öst a ház különböző pontjain)

2019. ápr. 24. 16:40
 9/14 gabesz147 ***** válasza:
Az utolsó kérdésedre azt gondolom, nem okoz a klímának az állandó üzem gondot, de néha nem árt "újraindítani", megjáratni különböző hőfokon, nem fagyott-e le az elektronikus rész. Nem görcsölt-e be az agya:-).
2019. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

II.-ik kérdésre a válasz:

Ha, fűtésre optimalizált klímát veszel, azt gyakorlatilag állandó üzemre tervezték, tehát nem okoz neki gondot egy 7 hónapos fűtés ciklus (szezon).


Én nem kapcsolnám be a gépet, ha nem szükséges. Mert minek? Az sem a gépnek sem neked nem jó, ha feleslegesen kopnak az alkatrészek, illetve elhasználódnak. A helyedben WIFI vezérlést eszközölném, fűtés esetében igen hasznos! Inverteres gépekről van szó, tehát ezek nagyon kényesek! Tudnak meglepetést okozni, ha nem kellő szakértelemmel és rutinnal bánik vele a szerelő. A klíma hibák nagyrésze fűtés esetén jön ki, és ez nem feltétlen a gépek hibája, vagy kivitelezési vagy éppen tulajdonosi/üzemeltető részről (nincs vagy nem megfelelő karbantartás következménye).


Sok ilyen hibát javítottam, romlott el már készülék 4 hónaposan is, hiába volt drága meg profi gép. 10-9 gyártó alkalmazza a hibatérképet, természetesen a privát ember elől zárva van, így csak a szakavatottak vannak ezzel tisztában. Lényege, hogy minden hiba lokálisan regisztrálva van, itt kiemelve a fűtésre használt klímákat, nálunk megyékre vannak osztva. Nem mindegy ugyanis, hogy a fűtésre tervezett klíma pest megye vagy balaton környékén üzemel, illetve napos vagy árnyékos oldalon van e a kültéri valamint éri e szél, vagy teljes mértékben szélárnyékban van. Továbbá az sem mindegy hogy talajszinten, tető, vagy homlokzaton üzemel a kültéri és a magasság sem elhanyagolható! Sajnos a márka maga nem jelent semmit én a GREE gépeit szeretem, de ebből csak 10-7 modell az amire azt mondom hogy nagyon frankó. Hitachi gépekkel viszonylag keveset foglalkozunk, de azt elmondhatom hogy az 1 millás gép ugyanúgy el tud romlani mint a 100 ezres áruházi klíma, ha rossz helyre van felszerelve itt az Out egységre gondolok. Jó tapasztalataim vannak a Panasonic, Mitsubishi, Toshiba egyes típusaival ha fűtő klímákról van szó. Viszont a Fujitsu, LG és Samu az elmúlt 10 évben nem hozza azt amit régen. Ha, most split klímát vennék fűtésre, akkor nálam: Pana, Mitsu és Toshi a sorrend, két szempont miatt: halk működés és magas hatásfok. Prémium kategóriábn a gépeik -35 fok esetén simán működnek akár 5 feletti jósági fokkal hűtés esetében meg 9-12 kW hőenergiát tudnak kipréselni 1kW el.telj.-hez viszonyítva. Míg a GREE gépei surolják a 9-es értéket és -30 foknál többet nem tudnak, persze ilyen azért ritkán van itthon.

Az mondjuk nem elhanyagolható, hogy egy Pana árából 3,4 darab GREE-t kapunk :)

2019. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!