Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit csináljak? és mi a vélemén...

Kiskutya86 kérdése:

Mit csináljak? és mi a véleményetek erről a projektröl?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy van egy régi szakadt NDK-s lakókocsim amit még 2éve kaptunk a szomszédtól, de sajnos állapota nem volt már akkor se a legjobb. A váza fábol van és gyakorlatilag szétrohadt az egész. Meg persze mi is szétcsesztük a haverokkal. Sokszor ott aludtunk, a padok több helyen is leszakadtak, a szekrények lekoptak,betörtek, a kájhát is kiszedtük belöle,(mert egy szar sparheltot akartunk belerakni ami miatt fel is gyújtottuk.) és még le is festettük a padokat benne ami teljesen nagy pazarlás volt. Na meg persze összefirkáltuk festékekkel. Az oldala meg ki lett bontva egyszer mert a korhadt fákat kiszedtem belöle de visszarakni már nem tudtam hova csavarozni ezért fákkal kitámasztottam.

Szóval gajravágtuk. Egyébként a régiségeimet tárolom benne de lassan kezdem kinőni mert nincsen benne elég hely.

Az uttóbi időben gondolkoztam, hogy hiába a sok emlék meg a sok baromság, de le kell cserélni valamire ami nagyobb és hosszabb távon állja a sarat, meg amiben eltudom raktározni a régiségeimet.

Nagyon nem jó hogy ránézek és legszivesebben szétszedném a fenébe mert rohasztani semmi értelme mert sajnálom.

Szóval kirakott a volt osztálytársam apja egy hírdetést amiben egy régi katonai bódét kínál eladásra. Rozsdás és mohás kívülröl, nem ázik.be ablakok vannak rajta csak hátul műanyagból van és azt megette a nap. Jó nagy, kb 2.5m Szélés és 5m hosszú. Közel 1tonnás.

100.000Ft kért érte.

Felhívtam mivel ismerem és elmentünk megnéztük.

A belselye üres, egy bojler van benne meg biztosíték doboz meg két lámpa, bábelek, konektorok.

Szóval sikerült lealkudom 80.000Ft ra de sajnos otthon eléggé letoltak anyámék. (Föleg anyám)

Fojamatosan azt mondja hogy jajj baromság meg hogy pénzkidobás. Apámnak csak a pénzel van baja, meg persze azzal hogy csak drágán lehet elszállítani valami nagy manutuval. Meg persze a két támogatómat is elvesztettem akikkel kifizettük volna együtt összedobva a pénzt.

Sajnos eddig így állnak a dolgok, annyi hogy apám megakarja nézni de megmondta hogy pénzt nem adnak. Remélem sikerülne alkudni vagy valami.

Igazából nem attól félek hogy belebukok a projekte vagy valami hanem, hogy ez felellöség és pénz azért meg nem esik jól hogy itthon ennyire vegyes érzelmekkel fogadták a dolgot. Pedig ha meglenne ez a projekt... Jól meglenne csinálva az biztos.

Szóval ti mit tennétek?

Hagynátok a rohadó lakókocsit, vagy belevágnátok egy rizikósabb projektbe?

Válaszokat köszönöm!!

16/F



#Lakókocsi felújítás projekt
2019. aug. 27. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Te bulihelyszínnek akarod ezt venni, vagy miért?


Egy biztos, egy közel egy tonnás bódénak a szállítása egy vagyon, hacsak nincs ismerősöd. Az meg,hogy hárman vegyétek meg és nálatok legyen a helye, eleve bukás. A másik kettőnek miért éri ez meg?

2019. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, egy ilyen bulihely féleség lenne meg persze egyben a régiségeimnek a helye persze igényesen berendezve.

A másik kettö haverom szimplán szolidalitásból segítene ki a projektemben, nagyon jó haverjaim akikre lehet számítani. Eddig is a lakókocsiban kb velük voltam a legtöbbet eddig és végül is úgy voltunk vele hogy ez egy közös projekt lenne.

2019. aug. 27. 13:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Az előzőt is szándékosan és aprólékosan tönkre tettétek.

Ennek is ez lenne a sorsa.

2019. aug. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, jogosan lehet feltételezni hogy szétlenne rontva a katonai bódé is.

Ha nem szóltam volna rá a srácokra hamar akkor valszeg a lakókocsiból már régóta egy lukas szétesett valami lenne.

Ez a bódés dolog már más mert, hogy azóta jó sokszor le lettek cseszve. (nem csak a lakókocsiban tett károkért) Szóval azóta fölfogták, hogy nem tehetnek meg bármit csak úgy és nem csesznék szét a bódét.

(illetve közbe elmondták szüleiknek hogy segíteni akarnak megvenni a bódét de mivel a szüleik döntik el sajnos hogy mire költenek ezért kiszálltak a projektböl mert a szüleik nem engedik meg)

kettöjükön kívül van még két haverom, velük lenne igazából kihasználva bulikra a bódé mert velük szoktam inni meg rockzenét hallgatni este, hajnalok hajnaláig.

Szóval a tombolás meg a rongálás a multé.

(kb 1 éve lett utoljára kár csinálva a lakókocsiban.)

Nem hinném hogy bármi kár keletkezne benne általuk.

2019. aug. 27. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, az egyetlen valamirevaló terv a pénzkeresés.
2019. aug. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A pénz már megvan hozzá csak nem mindegy, hogy hárman fizetünk egy közös összeget vagy csak én. bár valszeg egyedül kell kifizetnem
2019. aug. 28. 13:12
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval kirakott a volt osztálytársam apja egy hírdetést amiben egy régi katonai bódét kínál eladásra. Rozsdás és mohás kívülröl, nem ázik.be ablakok vannak rajta csak hátul műanyagból van és azt megette a nap. Jó nagy, kb 2.5m Szélés és 5m hosszú. Közel 1tonnás.

100.000Ft kért érte."


A következőt javaslom, -mint üzletember-.

Járjál utána, hogy egyáltalán daruzható/szállítható-e a bódé, és ha igen akkor mennyiért??

Gyaníthatóan többe fog kerülni, mint amennyit kérnek érte.

Az is gyanítható, hogy nem lesz rá más jelentkező, és odaadja a feléért, vagy ha nagyon útban van neki, akkor ingyen is.

2019. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van egy ismerös itt a faluban aki tud szállítani ilyen bódét majd utánanézünk.


Az árral kapcsolatban pedig meg is mondjuk, hogy a 80is nagyon sok lenne csak olcsóbban (olyan 50ért) vinnénk el kb vas áron. Az hogy oda adja-e 50 ért az meg majd kiderül.

2019. aug. 28. 17:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá.
2019. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!