Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Burkolás házilag? A családban...

Burkolás házilag? A családban páran úgy gondolják, hogy "tudnak" burkolni, az eredmény elég amatőr. Most egy nagyobb helyiséget akarnak járólapozni, hogy lehetne szebben megcsinálni?

Figyelt kérdés
Többször járólapoztak már, van valamennyi gyakorlatuk, de az eredmény mindig szedett-vedett, házilagos, messziről látszik, hogy nem szakember csinálta. Általában nincsenek egy szintben a lapok, több mm szintkülönbség van köztük, pl. négy lap találkozásánál ritka, hogy bármelyik is egy szintben lenne. A lapok mindig nagyon távol vannak egymástól, hatalmas vastagság marad a fugának, de állítják, hogy kell a nagyobb távolság, nekem viszont a szűkebb fugavonal tetszik. A lap színétől kissé elütő fugánál ez nagyon látványos, ha ránézek az egészre, egy rácsos katyvaszt látok, hangsúlyosan vastag fugákkal, és tényleg sok lapnál látszik, hogy feljebb-lejjebb van, mint a mellette lévő. A fugát is elég maszatolósan kenik ki mindig. Arra gondoltam, hogy ha ezt a kisebb távolságot el tudnák fogadni, tehát hogy szorosabbra rakják a lapokat, és valami jó sötét lap sötét fugával lenne kikenve, akkor kevésbé látszódna az amatőr munka. Meg amire még gondoltam, hogy nem négy lap érne össze egy csúcsban, hanem eltolva kéne a lapokat, akkor talán kevésbé látszódna, hogy nincsenek teljesen egy szintben. Mit javasoltok még, hogy szebb legyen? Nem lehet lebeszélni őket, hogy ne házilag csinálják.

2019. szept. 1. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Használjanak ilyesmit:

[link]

2019. szept. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is, fontos az aljzat jó minősége, ha nem megfelelő az aljzat, aljzatkiegyenlítőt kell használni.(bár hozzá nem értők rendszerint ezzel csak rontanak a helyzeten)

A fugákat azért hagyják nagyobbra, mert azt hiszik ezáltal kevésbé látszanak a hibák.

Az előttem szóló által ajánlott burkolat szintező rendszerrel nagyon szépen lehet burkolni, már ha a kivitelezőnek valamivel több esze van mint egy marék molylepkének.

2019. szept. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Én is házilag csináltam. Nekem se lett tökéletes.Viszont nagyon lassan haladtam .Kb 2.5m x 1.5 m folyósót raktam le. Elsö sort ugy raktam le hogy kinutam egy zsinort az volt vezető sorom.Egész nap rá ment .
2019. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Házilag is lehet gyönyörűen burkolni...Sőt...

Keress a "szakik" mellé egy alapos,jó térlátású,precíz műszaki érzékekkel megáldott rokont.

2019. szept. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!