Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 20 évesen melyik sportban...

20 évesen melyik sportban érhetek el nagyobb sikereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 évesen melyik sportban lenne esélyem, hogy nagyobb versenyeket, esetleg világbajnokságokra kijuthassak??

(eddig karatéztam de azt 2éve abbahagytam..)

Kajak-kenu, evezés, tenisz, vívás, íjászat ami érdekelne elsősorban de más is..:)



2016. ápr. 12. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan kellene tudnunk, miben volnál jó?
2016. ápr. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Melyek azok a sportok akkor amelyikből még nem öregedtem ki így 20 évesen, ha ilyen "nagyobb" terveim vannak, nem csak hobbi szinten szeretném csinálni?!
2016. ápr. 12. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Tenisz, íjászat talán. A többi elég felejtős. Ez a kettő is necces. Ennyi idősen már a legtöbb sportot felesleges azért elkezdeni, hogy világszínvonalba érjen valaki. Esetleg a darts mehet!
2016. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha az emberi teljesítmény oldaláról vizsgálom, akkor egy 20 éves embernek evezésbe még lehet esélye. (Volt egy kevés példa 19-22 évesen kezdett evezős olimpiai bajnokokra)


Anyagi oldalról viszont a helyzet más.


20 évesen, ha elkezdesz egy sportágat (akármelyiket), akkor annak az esélye, hogy szponzori támogatást kapj abszolút 0.


A sportágat tehát csak akkor van lehetőséged versenyszerűen űzni, ha a szüleid kiemelkedő anyagi helyzetben vannak és támogatnak.


A XXI. századi élsport legminimálisabb (!) költségei:


5 ezer Ft tagdíj

80-100 ezer Ft sportolói étrend

10 ezer Ft sportmasszőr

5 ezer Ft sport pszichológus

5 ezer Ft sportorvos

évi 350 ezer Ft edzőtábor

5 ezer Ft öltözködés

5 ezer Ft egyéb utazások

5-10 Ft forint egyéb kiadások


Összesen: havi 162 ezer forint


Ha nem evezésről lenne szó, akkor azt mondanám, hogy a fenti kiadásokkal kell edzened LEGALÁBB 5-6 évig és ezt követően lesz esélyed szponzort találni. De mivel evezésről van szó, ezért a helyzet rosszabb. Egy szegény ország népszerűtlen sportjáról beszélünk, ezért itt elégséges szponzori támogatás sincs, még akkor sem, ha te vagy a világ legjobbja. A Varga-Hirling duó, miután 2005-ben világbajnok lett, másfél évig tartó 60 ezer forintos szponzori támogatásban részesült. Értelemszerűen ez azt jelenti, hogy még ebben a kiváltságos helyzetben is ki kellett kipótolni családi oldalról legalább 200 ezer forintot fejenként, havi szinten.


Azon túl, hogy a sportágban tehetséges leszel, a kérdésre a választ te és a szüleid tudjátok megválaszolni.

2016. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha 6 évesen kezded el, tehetségesen, támogatással, akkor is minimális esélyed van, hogy vb-n vegyél részt. Ha még ráadásul sikeres is szeretnél lenni arra még kevesebb az esély.

Én csak hobbi szinten edzek, versenyzek és nekem is rámegy havi 100 000 de néha több is havonta. Eleinte senki nem támogat, az edzői díjak egy vagyon, felszerelés, utazás a versenyekre stb..

Sportolni, versenyezni nagyon jó, de ne erre építsed a jövőd.

2016. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Évi 162 ezer forint? Szerinted a latin amerikai szegénynegyedekből, vagy a közép-afrikai elmaradott, bennszülött törzsekből kikerülő futók/focisták/akármik mikor tudják ezeket biztosítani maguk számára? :D 0 ft... enni esznek valamit, de azt anélkül is kéne, cipőt és labdát szereznek valahonnan, azt nyomják, ha van tehetségük úgyis kikerülnek, valszeg. Nem, hogy tizenévesen sportpszichológus meg mittomén mi :D Lehet ilyenekben számolni, de attól nem lesz senkinek se több ereje, amikor mondjuk ki kell nyomni egy súlyt, vagy meg kell indulni egy hegyen.
2016. ápr. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg, hogy lehet 100 ezerért étkezni ? :O Testépítők összeállítják 40-50 ezerből a tömegnövelő étrendjüket, amibe természetes fehérjék, zsírok, szénhidrátok megfelelő arányban vannak. Lehet mindenféle tablettákra költeni (még úgy se tudom elképzelni, hogy-hogy lehet ilyen magas ez az összeg), de attól se lesz az ember jobb, és anélkül is érdemes mondjuk magnéziumot, C-vitamint, halolaj, fokhagyma kapszulát stb.-t szedni.
2016. ápr. 15. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kaja? Itt versenyzésről volt szó. De ha ennyire érdekel leírom: edző heti 5x 2 óra havonta kb. 40 000 Ft, egyesületi díj havi 30 000 (ebben csak a sportpálya használata van benne). Plusz évi 2-3 verseny külföldön illetve hazai 2 kb. 600 000 havi szinten tehát olyan 50 000 Ft. Plusz felszerelés. Álomvilágban él az aki azt hiszi felnőttként elkezdve a versenyzés ingyenes. Gyerekeket támogatnak az más tészta, de itt arról van szó, hogy felnőttként elkezdve versenyezni.. Plusz nem sima sportolásról, tehát heti kétszer elmegyek futni dologról van szó..
2016. ápr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem neked írtam... Attól függ egyébként, ki milyen sportban gondolkodik. Van ahol a pályabérlés egy vagyon, de vannak sportok amikben ezzel egyáltalán nem kell számolni. A felszerelés megint attól függ milyen sportot űzöl. Az útiköltséget amikor sportoltam, mindig úgy fogtam fel, hogy ez egy program, ha nem sportolnék, akkor lehet csak úgy elmennék a Mátrába vagy akárhova kirándulni, ami ugyanúgy pénzbe kerülne. Azért aki keres valamennyit ebbe nem fog belehalni. A külföldi versenyek problémásabbak, de ha valaki elég jó, először hazai szinten, akkor valamennyi támogatásra számíthat esetleg a szövetségtől, vagy azt mondja, hogy befektet abba, hogy kiutazik egy világversenyre, de csak akkor megy, ha elég valószínű, hogy el is ér valamit, ami által ez hamarosan megtérülhet. Vannak akik maguknak csinálják az edzést, vannak akik egy normálisabb tagdíjat fizetnek egy csapatnál, az edzőkérdés sem olyan egyértelmű, hogy arra aztán 50 ezreket mindenképp ki kell adni. Az biztos, hogy valamennyi befektetés kell, de vannak sportok amik egy átlagember számára szinte megfizethetetlenek, vannak amiket meg meglehet úgy oldani, hogy gyakorlatilag minimalizálva legyenek a költségek. A lényeg, hogy ellegyen végezve a megfelelő mennyiségű és minőségű munka, meglegyen a kellő tehetség és adottságok, és "nem árt" egy kis szerencse se.
2016. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!