Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ti hányszor esztek egy nap és...

Ti hányszor esztek egy nap és mennyit? Nektek napi hányszori étkezés vált be és miért?

Figyelt kérdés

2016. máj. 24. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Napi 3x, pontos időben, amennyi szükséges. Mert ezt szoktam meg gyerekkoromban, és azóta is így csinálom. Súlyommal nincsenek problémák, sportolok. Sose csináltam nagy ügyet az evésből.
2016. máj. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

hétköznap 2x, reggel 8-kor egy szendvics, ebédre leves/"másodikféle"

hétvégén kb. ugyanez, csak reggelire nem eszek semmit/egy banánt, és este felé "bepótolom" ;)

és azért mert ennyi energia nekem elég egész napra, valamint nem is sportolok, reggel elmegyek suliba és annyival annyi

-172 cm 51 kg vagyok-

2016. máj. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3x: reggel 6, délben, majd este 5-kor. (hétvégén a reggeli később van, de kevesebb is.) nekem ez vált be. a súlyom rendben, de ez az önfegyelmemnek és a táplálkozási szokásaimnak köszönhető, mivel eléggé hízásra hajlamos vagyok/voltam.
2016. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 körül ebédelek és 7 körül vacsorázom :) Régebben többször ettem (akkor is ezekben az időkben volt a 2 főétkezésem s miniatűr egyebek voltak még), de így sokkal jobb és kényelmesebb. Már gyerekként elhagytam a reggelit, pokolian rossz volt az nekem.

Néha kísérletezem a napi eggyel, de az ritkán jön be. Pedig a kalóriakeretem pont egy kellemes méretű étkezést adna ki (nem tudok picit enni. 800 kcal pedig pici).

2016. máj. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Én kb ötször eszem egy nap, kisebb mennyiségeket. Reggelire valami bőségeset, joghurtot, müzlit, melegszendvicset. Aztán csinálok egy fél liter zöld teát, azt megiszogatom. Ha sok idő van a reggeli és az ebéd között, akkor 10 körül eszek valami energiát adó kis dolgot, pl. egy marék kesudiót. Ebédre viszonylag átlagos mennyiséget eszem, mindig frisset és meleget. (Persze van, hogy több napra főzök). Aztán délután, ha megéhezek, eszek valamit, ami pp van itthon, egy joghurtot pl. Vacsorára pedig kevesebbet kívánok enni, általában egy kis melegszendvics teával, de pl. tegnap este 3 pici újburgonyát ettem sütőben sülve :)


Így leírva lehet soknak tűnik, egyértelműen többnek, mint az előttem szólóké, viszont én így érzem jól magam, ha eszem, amikor éhes vagyok. Emellett az étrend mellett fogytam 20 kilót (persze akkor is és azóta is semmi cukor, semmi üdítő, teljes kiőrlésű dolgok, friss, egészséges ételek) és most így tartom a 170 centimhez nekem nagyon megfelelő 65 kilót. Emellett sportolok, meg vagyok elégedve magammal :)

2016. máj. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3-4 naponta egyszer.
2016. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
#5: Leírva nekem ez igen kevésnek tűnik, főleg egy ilyen müncürke vacsora nem működne nálam. Az jó, hogy neked igen :) Én is eszem, ha éhes vagyok, ez nincs összefüggésben az evések számával. Van, aki napi egyszer éhezik meg vagy sosem. Én ritkán éhezem meg, de akkor nagy mennyiség kell. Ha nem éhezem meg, akkor is eszem 3-kor, mert kell.
2016. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hétköznap szinte minden nap ugyanaz az étrend:

- 50g zabpehely, 30g fehérjeturmixhoz

(1 óra súlyzós edzés, 1 óra kardio)

- 50 g rizs (száraz súly), 30g fehérjeturmix

- 100 g rizs, 200g csirkemell

- Ebéd: változó, általában 200g köret, 150g hús

- 3 főtt tojás (csak fehérje), 1 karalábé vagy répa nyersen, 20g dió, egy alma

- 150g csirkemell, 150g saláta

- 1 halkonzerv, 150g saláta (lefekvés előtt kb. egy órával, igen, lehet, mert minimális szénhidrát tartama van)


34/F, 92kg

2016. máj. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!