Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyszerelés. Mennyire...

Tib85 kérdése:

Villanyszerelés. Mennyire normális az, hogy a konnektorok párhuzamosan vannak kötve két kismegszakítóra?

Figyelt kérdés
Lakáselosztóban van 2db 16A C osztályú kismegszakító a konnektor oknak. A jelenség az, ha lekapcsolom az egyiket, az összes konnektor feszültség alatt van. Ha csak a másikat kapcsolom le, szintén az összes konnektor áram alatt van. Ha lekapcsolom mindkét kismegszakítót, csak akkor nincs áram a konnektoroknál. Ez így jó??? Most vettük a lakást, de ilyen megoldással még nem találkoztam...

2019. szept. 2. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fázisceruzával nézegeted a villanyt, akkor cseréld le egy hajszárítóra vagy asztali lámpára.

Elmondásod valós, akkor nem jó, mert így 32A mehet a konnektorokon keresztül, ami nagyon sok.

2019. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is a fázisceruza csap be.
2019. szept. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Fogyasztókkal néztem, nem fázisceruzával.
2019. szept. 2. 19:16
 4/9 A kérdező kommentje:
A maximális áramfelvétel jelentős túllépésének lehetőségén kívűl van más hátránya ennek a megoldásnak? Mi lehet az oka annak, hogy ezt így kötötték be? Dilettáns csinálhatta?:)
2019. szept. 2. 19:17
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem dilettáns, hanem varázsló. Én legalábbis sehogy sem tudom elképzelni a bekötési rajzot. Igaz, nem vagyok villanyász.
2019. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Még arra is lehet gondolni, hogy nagy áramfelvételű fogyasztókat használtak, amelyek összességében 16 A-nél több áramot vettek fel és a megszakító leoldását így kívánták megakadályozni.
2019. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ész nélkül hozták ezt össze akár még tűzvarázsló is lehetett a készítője.
2019. szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Alternatív gépészet? Terhelés osztó kapcsolás? :D

Valószínüleg az összes dugalj áramkört a két kismegszakító párhuzamosan "védi". Ez így nem jó. Élet és tűzvedzélyes. Ideiglenesen az egyiket kapcsold le. Hívj villanyszerelőt! Rakja rendbe a lakás elosztót, vizsgálja felül a lakás teljes villamos hálózatát. Biztosan fog más furcsaságot is találni...

2019. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez úgy lehet, hogy körkörös áramkört hoztak létre, aminek a két végét nem ugyanabba a kismegszakítóba kötötték be (ahogy kéne ilyen esetben)

(vill. szer)

2019. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!