Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Bergmann csőbe több vezetéket?

Bergmann csőbe több vezetéket?

Figyelt kérdés
70’-es években épült ház, gyakorlatilag 6 kismegszakító van. Próbálgattam őket hogy mi mit kapcsol le. Az a lényeg hogy 3 kismegszakíton van az egész ház. Első - konyha, nappali,2 szoba Második - folyósó, hűtő és egy 80m2-es melléképület. Harmadik - mosógép (+külön 16A a bojlernek) A kérdésem az hogy a 20 vagy 25-ös Bergmannba mennyi vezetéket tudok belehúzni? Azon gondolkodtam hogy a konyhát külön kellene szedni, szóval 13A konyhának illetve a nappali+2 szobának 16A. De arra is gondoltam hogy a vasalónak külön kellene egy 13A Szóval vagy konyha 13A, és a nappali+2 szoba 16A Vagy konyha 13A+nappaliba a vasalónak 13A, illetve nappali konnektorok+2 szoba 13A Ugye utóbbi esetben nekem 3x3 1,5mm2 kábelt kellene áthúznom. Maga a konyha “előtt” van a villanyóra doboz, szóval kb 20cm-es csőbe kellene átgyömöszölni a 3x3 1,5mm2-t és onnantól már csak 2x3 1,5mm2-vel kellene mennem tovább. Szerintetek?

2019. aug. 6. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

És tényleg fémszalaggal burkolt papírcső van nálatok?

"20 vagy 25-ös Bergmannba mennyi vezetéket tudok belehúzni?" 20 vagy 25 mm átmérőjű csőbe vidáma bele lehet húzni három másfelest. Ha a cső is úgy akarja.

2019. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Bergmann cső van, nem tudom hogy mivel van burkolva.

Igazából amikor ezt megláttam hogy gyakorlatilag a komyha+nappali+2 szoba egy 10A kismegszakítón van, hát azt nem hittem el!


Anya vasalójának a névleges teljesítménye 2640W, oké hogy nem maximum fokozaton van használva, de jó esetben 2kw-ot fogyaszt, és ez mellett ment egyszerre mikró,pára elszívó, illetve TV-k, meg 2 számítógép. Tudom hogy nem nagy fogyasztó a számítógép, de hát gyakorlatilag a 10A ami 2,3kw az biztos hogy sokszor túl volt lépve és mégse oldott le a kismegszakító. Igaz hogy 50 éves..


Az a szerencse hogy be van kötve a 3x16A, ez mindenre elég (szerintem).

2019. aug. 6. 17:32
 3/7 A kérdező kommentje:

Bocs, szerintem félreértettelek.


Szóval én 9 szál 1,5-ös kábelt akarok belehúzni.

2019. aug. 6. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, nem, én nem voltam elég figyelmes. Ha jó a könyök, akkor átmegy a 9 szál is.


"Bergmann cső van, nem tudom hogy mivel van burkolva."

A Bergmann cső az papír cső, fém,szalaggal burkolva. A 70-esekben ilyen már a kutya nem rakott be, először is azért, mert az ötvenesekben leszoktak a fém burkolatról, másodszor is azért, mert a hatvanasokban már áttértek a műanyag csövekre.

2019. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mire saccolnál hogy mikor épült a ház?


Papám azt mondta hogy 70-es évek, bár érdekes dolog az, hogy gyakorlatilag 2 kismegszakítón van a ház. (Kivétel: mosógép, bojler)


Viszont, az is érdekes hogy be van kötve a 3x16A, gondolom azért a 60-as években ez se volt annyira jellemző.

2019. aug. 6. 20:17
 6/7 anonim válasza:
Azért, szép számmal előfordult a 60-as években a bergmann cső, főleg Budapesten. A múlthéten is szétkaptunk egy ilyen lakást a VII. kerületben, ami 60-ban lett felújítva. Nálam a rekord 8 könyök 9x1,5 mcu mindez bergmannba! A kéményen keresztül vitték a nyomvonalat így az maga 4 könyök volt, nehezen, de bement :)
2019. aug. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, szabványban még egészen 77-ig benne volt, de például a korszak alapműve, a Hámory-féle Villanyszerelés 66-os kiadása már csak említi, a szerelési technológiát már nem részletezi, csak a műanyagcsöveknél.
2019. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!