Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A fa bejárati ajtó télen...

A fa bejárati ajtó télen teleszívja magát nedvességgel, nehezen csukódik. Nyáron nincs ilyen gond, jól kiszárad. Azúrral festett. Mi a teendő ezt elkerülendő megoldás?

Figyelt kérdés
2016. márc. 23. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A fa az ilyen. Esetleg próbáld átitatni lenolaj kencével, így talán kevesebb lesz a nedvesség felvétele.
2016. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az azúr, az lazúr lenne?

Egyébként gondolom, nincs mindenhol lefestve.

Hiszen valahol csak érintkezik a nedvességgel.

Le kell venni, flex-szel átcsiszolni, és totálisan lefesteni minden irányból.

A lazúr egy kissé fényes felületet hoz létre, ha mindenhol szépen át van kenve 2-3 réteggel, meg ugye alatta a gombaölő, akkor nem fogja tudni hol beszívni a nedvességet.

2016. márc. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Bocs, nem néztem át, lazúr persze. Le van kenve 2-3 rétegben kívülről lakkal is. Gombaölővel nincs kezelve azt nem tudtam, hogy kell.
2016. márc. 23. 20:43
 4/14 anonim ***** válasza:

nekünk a kerítésen van lazúr, maga a festékesdoboz írta, hogy kell alá az alapréteg.

úgy festettétek, hogy az ajtó fent volt a helyén?

mert akkor az alsó és felső élekre, valamint az egyik hosszú élre nem jutott rendesen.

épp oda, ahol érintkezik a kerettel.

mást nem tudok elképzelni.

2016. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Úgyis, hogy levettük úgyis hogy nem, de bekentük minden oldalát. Lehet, hogy minden évben kellene festeni és vastag lazúrral?
2016. márc. 23. 20:48
 6/14 anonim ***** válasza:

Inkább az fog segíteni, hogy megcsiszolod ott ahol szorul.

Flex, csiszoló/smirglikorong.

Én a vékonylazúr alá (kültéren) először impregnálóval kenem át, az tömíti el legjobban a pórusokat.

2016. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kívülről már lakkozva van, erre kenhetek újra lazúrt, impregnálót ha előtte lecsiszoltam, nem lesz ronda?
2016. márc. 24. 06:29
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a páratartalom az okozója a jelenségnek, hanem az, hogy télen a hideg hatására valami miatt a tok mérete többet húzódik össze, mint az ajtólap, és ez a pár tized milliméter elég, hogy szoruljon.

Ha a nedvesség miatt lenne, nyári záporok idején, vagy a benti padlófelmosáskor szorulna...

Szerintem is a kis csiszolásos igazítás (pászítás) lenne a megoldás...

2016. márc. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek.
2016. márc. 24. 16:42
 10/14 anonim ***** válasza:

bejárati ajtóra felesleges gombaölő.

kültérre vastaglazúz, de alá alapozó vagy más, hogy ne szívja be a párát. Sokszor attól is vetemedik, hogy kint-bent, más-más anyaggal van festve és más a páraáteresztésük.

2016. márc. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!