Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért olyan nagy divat a...

Miért olyan nagy divat a járólap, mikor kemény, hideg, és a fúgáiban megtelepszik a kosz meg a baci?

Figyelt kérdés
2019. szept. 16. 00:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul drága és macerás a lerakása ill. cseréje.
2019. szept. 16. 00:09
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Ez így van. De mivel hidegburkolat, jobb hőérzetet ad nyáron most, hogy mediterránra fordultak a nyarak.

És ma már sok lakást kiadnak, Bp. belvárosban a lakók 70%-a bérlő, és kevesebb kárt lehet tenni így a lakásban, pl. kutyának-macskának jobban kiadható így.

2019. szept. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Lehet hogy a fugákban megtelepszik a baci, de bele nem tud menni, csak a felszínén, ott pedig könnyű tisztítani és fertőtleníteni! Na de az se mindegy, hogy melyik helyiségben: hálószobákban természetesen jobb a fapadló vagy szőnyegpadló, mert mindegyik komfortosabb, nappaliban ízlésfüggő, na de konyhában és fürdőben természetes, hogy járólap van: víz, páradús környezet, zsiradék lecsöppenése - ezeket más felület nem bírná tartósan!
2019. szept. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Könnyen tisztítható, nehezebb benne kárt tenni.

Pl a konyhában éri forró olaj. Simán letörlöd, akár zsíroldóval, semmi baja nem lesz. A fürdőben eláztatod. Ha nem törlöd fel sem lesz baja.

2019. szept. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem "divat" kérdése, hanem az ésszerűségé és a célszerűségé.

Nálunk pl. a teljes földszinten járólap van.

2019. szept. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Te tudsz olyat, ami puha meleg és steril?
2019. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én télen-nyáron mezítláb járkálok a lakásban, a konyhában meg az előszobában linóleum van, és nem fázik a lábam. Könnyű felmosni. Igaz pár év alatt megkopik, de addigra meg is unom, könnyen és olcsón ki lehet cserélni, nincs leragasztva. A fürdőszobába járólapot tetettem felújításkor, de még nyáron is kellemetlen rajta állni. Muszáj voltam telerakni puha, bolyhos szőnyegekkel.
2019. szept. 16. 23:51
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

Romák vagytok?

Ott divat a linóleum/mezítláb kombó.

2019. szept. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet hogy meg lehet únni a linóleumot, aminek elve hogy mintás, mintából pedig kell a változatosság, viszont nálunk például csak egyszínű járólap van, minta helyett a szín dominál, és olyan színűt veszünk, ami saját ízlés szerint a legotthonosabbá teszi az adott helyiséget, vagyis más szín nem jöhet szóba, és így nem lehet megúnni! És igaz hogy drágább és körülményesebb cserélni, de ha jó minőségű, akkor nem pár évig, hanem pár évtizedig tartós!

A linóleum amúgy nemcsak árban olcsó, de épp ez az, hogy olcsó hatást is kelt, és miután a járólap és fapadló is már megfizethető árba kerültek, senki nem akart bárki vendég előtt csórónak tűnni, talán ezért ment ki a divatból a linóleum!

Nekünk anno a konyhában néhány vészesebb évig volt linóleum a szerényebb keretű felújítás miatt, de aztán mikor újra egyenesbe jöttünk, felszedtük, és járólapot tettünk le!

Egy ismerősömnek pedig Facebook-on láttam, hogy a hálószobájában linóleum van, nagyon meglepődtem ezen, a sajátomba el sem tudnám képzelni!

2019. szept. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A szobákban parketta van, valódi fából, nekem a laminált padló műanyag hatást kelt.

Nem azért járunk mezítláb, mert romák vagyunk :), hanem mert öntöttvas radiátorok vannak a lakásban, amitől télen 25 fok van, így nincs szükség papucsra.

A randa linóleum valóban szegényes hatást kelt, de vannak szépek is. Pl. ez:

[link]

2019. szept. 22. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!