Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hányszor kell körbetekerni a...

Hányszor kell körbetekerni a teflonszalaggal egy 1/2"-os sarokszelep menetes részét, hogy megfelelő tömítést biztosítson összeszerelés után?

Figyelt kérdés

#mosdó bekötése #bidé bekötése #teflonszalag használata #tömítés teflonszalaggal
2019. okt. 1. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
3-4x tapasztalatom szerint.
2019. okt. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Személy szerint utálom a teflonszalagot, mert sok éles menet egyszerűen levágja, azután szivárog.

A jól bevált kóc, viszont megszívja magát és tömít.

Amúgy már jó ideje tubusos víz-gáz tömítőpasztát használok.

Kb. 600 Ft egy tubussal.

2019. okt. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

- 4-5 réteget tekerj rá. Ha átereszt, szedd le és tekerd át max. 7-szer. de ez már maximum. A szélét kb 1 mm szélesen hajtsd rá a szelep végére. Olyan irányba tekerd (ha jobbkezes vagy), hogy becsavaráskor ne tekerődjön vissza, tehát tőled elfelé, egyezően az óramutató járásával. Balkezesként fordítva.

- a kenderkóc valóban jól szigetel, de rátekerés előtt olajba kell áztatni, különben évek múlva nem tudod visszatekerni, mert beköt.

- a tömítőpaszta megbízható.

2019. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mentek a zöld kezecskék.


(Mivel sürgős volt, nem tudtam megvárni a válaszokat. Végül 15 teljes kört tekertem a menetekre és teljesen korrekt lett. Könnyen be lehetett szerelni a szelepeket és korrekt lett a tömítés is.

Legközelebb megpróbálkozom kevesebb szalag használatával, de régről úgy emlékszem, hogy annyit szoktam rátekerni, hogy már ne lehessen érezni az alatta lévő meneteket.)

2019. okt. 2. 07:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Attol függ milyen szinü szalagod van. És attól hogy a 2 cucc amit öszeraksz mennyire lötyög egymáson (mindent kicsit más toleranciával gyártanak, igy minden eset egyedi). A kék szalag vékonyabb vmi 0.075mm, a sárga gázos de vizre is használható az nem annyira nyeszlett az 0.1mm. Utobbibol kevesebb kell. Felesre nekem egy jó 14 tekerés kellett, a 4 az lófaszt se ért, 7-8 az olyan hogy "izzadt" a kötés, 10-12 meg olyan hogy 4ból egyen másnap észreveszed hogy gyöngyözik. Igen egy napot el szarakodtam vele és az a verdikt hogy több kell mint gondolnád. Ha kézzel könnyü tekerni akkor valszeg tul keveset raktál. Nem feltétlen kell hozzá szerszám tehát nem csak akkor jó ha már szerszámmal is nehéz meghuzni, de ha kézzel müveled akkor azért erősen tekered már amikor jó lesz.
2020. jan. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 luigi2 válasza:
És a menet teljes hosszában kell alkalmazni? Az excenter menete vagy 2cm-es.
2020. ápr. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én végigtekerném a ~2cm-en többször oda vissza. Nem olyan sok az a 2 cm.

Ha esetleg kevés a szalagod, előzetesen nézd meg, hogy az excenter teflonozás nélkül mennyire tekerhető be a másik idomba. Én a betekerhető részt teljesen leteflonoznám.

2020. ápr. 9. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!