Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen konnektort vegyek?

Milyen konnektort vegyek?

Figyelt kérdés

Ki akarom cseréltetni az összes konnektort a házban. A többsége sima egyes falba simuló hagyományos.

De 3 helyen van ilyen falon kívüli dupla.

Most oda muszáj falon kívülit venni? Vagy vehetem oda is a falba simulót?


2019. okt. 3. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kicserélik az elég kosszal jár, nem gond ha kivésik.
2019. okt. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsi de ezt nem értem :D

Nem vagyok egy műszaki zseni de mit vésnek egy konnektor cserén? Le kell csak szedni a falról nem ?

2019. okt. 3. 12:15
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor hogy érthető legyen:


[link]


Ilyen van a falon.


Ilyet vehetek helyette?


[link]



Vagy muszáj olyat ami ilyen falon kívül álló?

2019. okt. 3. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz bármilyet, csak ha az előzőnek kifúrt lyukat nem takarja 100%-ban a másik burkolata, minimum ronda lesz, de ha a vezetékek hozzáférhetők maradnak, életveszélyes is. Mielőtt bármit vennél, szereld le a mostanit, mérd meg a lyukak méretét és nézd meg, hogy a kiszemelt belefér-e és takarja-e.
2019. okt. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit kérdező belinkelt, hogy "ilyen van", az a falon kívüli. Valóban falra simuló a lapos aljával, de ennek a "falon kívüli" a hivatalos neve, így az olvasó elkezd bizonytalankodni, mert nem tudja értelmezni a leírást. A második belinkelt kép meg a süllyesztett dugalj, aminél a szerelvény rész a falban levő lyukban, üregben foglal helyet. Ha falon kívüli dupla dugalj van felszerelve, akkor ajánlatos azt leszerelni és megnézni, hogy van-e alatta üreg a falban, vagy nincs. Ugyanis az is elképzelhető, hogy eredetileg egy süllyesztett szimpla dugalj volt ott, de két dugaszolási helyet akartak volna és csak falon kívülit kaptak. Nos, süllyesztett kivitelben is kapható dupla csatlakozást lehetővé tevő dugalj. A szín meg a fazon persze eltérhet, de ez már egyéni ízlés kérdése.
2019. okt. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a baj nő vagyok és hozzá nem merek nyúlni, hétfőn jön a villanyszerelő, lemérni lemértem mekkora kell, de leszerelgetni nem merem. De veszek inkább mindenhova olyat, amilyen van.
2019. okt. 3. 12:41
 7/9 A kérdező kommentje:
1996os építésű ház, 100% hogy az eredeti konnektorok vannak még amit akkor beraktak.
2019. okt. 3. 12:45
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
ad #6: az nem baj, hogy nő vagy, de nem ártana némi technikai tevékenységet is végezni és megismerni azokat is. Az sem baj, hogy én (öreg) férfi vagyok, mert megtanultam mosni, főzni, takarítani, gyereket pesztrálni, kötni, varrni, perzsaszőnyeget készíteni, kitanultam az elektroműszerész szakmát, nagyapámtól az asztalosságot, OKJ tanfolyamon az üvegező-képkeretezést, gimnazistaként bevezettek a géplakatos szakmai ismeretekbe, felsőfokon vegyészeti és biológiai ismereteket szereztem, kitanultam a műtárgy restaurálás sok elemét és még mindig úgy érzem, hogy semmihez sem értek.
2019. okt. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, elég sok mindent tudok én is ami férfias dolog, pl profin horgászok, autókhoz is értek valamennyire, raktározásban vagyok vezető, van építőgépkezelő jogsim de bocsi de a villanyszerelés nem az én pályám, szívesen élnék még pár évet.

Amúgy jó lett minden, ki lettek cserélve, a sima egyes süllyesztett konnektorok kisebbek lettek mint a régi típusúak egy minimálissa, de volt megmaradt festékem minden helyiséghez így már azt is kijavítottam.

2019. okt. 7. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!