Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kerítés festéshez vettem...

Kerítés festéshez vettem festéket okker színű van ráírva. Én azt hittem világosbarna lesz, de konkrétan olyan mint a híg fos. Mit kell hozzá keverni, hogy vagy világosbarna, vagy sötétbarna legyen?

Figyelt kérdés
2019. okt. 13. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
39%
"Nedvesen" más színű a festék mint felkenve, megszáradva!
2019. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Vidd vissza és cseréltesd ki barnára."

A bontott 5 literes festéket kizárt hogy visszavegyék.

2019. okt. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Színeket mondjatok, ne filozofáljatok.
2019. okt. 14. 03:29
 14/18 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy van 5 db literes festék, amiböl négyet vissza lehet cserélni. Ha egy 5 literes, akkor az más.


Kérdezö: igazán nem tudsz sokat csinálni, normális szinü nem lesz. Próbálkozhatsz sötétbarnát adni hozzá, és kikísérletezni, milyen arányban kell keverni, hogy hasonló legyen, mint amit akarsz, de okkerböl kiindulva nem lesz sosem szép barna belöle.

2019. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A kis kiszerelés valóban más.

Szerintem kezdd el hirdetni vaterán, jófogáson.

Amennyit hozzá kellene keverni, hogy használható (szép) legyen annyiból veszel 5 liter barna festéket.

2019. okt. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én a helyedben kipróbálnám, hogy milyen árnyalatot mutat szárazon. Akár egy fadarabon, vagy bárhol.

Amúgy ebből barna már nem lesz. Szerintem ha citromsárgát keversz bele, akkor sárgább árnyalatú lesz, pirossal narancsosabb.

2019. okt. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az okker eleve olyan mint a híg fos. Pont olyat kaptál, mint amilyen rá van írva.
2019. okt. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én is okkerrel festettem le a barna kerítéslécek beton lábazatát. A színminta a doboz tetején napszívott sárga volt. A dobozt kinyitva bézs színű volt a festék. Alaposan felkeverve híg barnás fosra hasonlított. Két réteg, két nap száradás után lett a betonon okker.
2019. okt. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!