Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vegyesfalazatú ház szigetelésé...

Vegyesfalazatú ház szigeteléséről milyenek a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

Vannak mostmár vályogra-vegyes falazatra hungarocell szigetelések. Én ódzkodok tőle, a "hideg falat" gondolkodok, hogy leszigetelném.

Mik erről a tapasztalataitok?


2019. okt. 17. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Laktam 60 cm vastag vertfalú ill. vályogfalú házban.

Mindenféle hőszigetelés nélkül sem tudtuk, hogy milyen idő van odakint, csak ha kimentünk az udvarra.

Csak megjegyzem, hogy ezeknek a falaknak lélegezniük kell, ezért én semmiképpen sem szigetelném.

2019. okt. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van nádszövet szigetelès azt hiszem 10-15 cm vastag. Azt lehet kapni ès azzal szigetelni. A vakolás lótrágyával kevert vályog(időjárásálló lesz), vagy mèszhomok vakolat.

Jó mèg a szalmabála szigetelès is. Munkaigènyesebb, de lesz 35-40 cm körüli hőszigetelès.

Ez a 2 szóba jöhet, mert teljesen lègáteresztő ès termèszetes.

Lètezik fagyapot, sztem azzal is megoldható, az befújásos módszer.

2019. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kőzetgyapot, a teljes rendszerrel. (szilikát vakolattal).
2019. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen EPS nem jó hozzá, a "lélegző" se. Csak kőzetgyapot, ahogy írják. Az olcsó diszperziós vakolatokat is el kell felejteni - sajnos. Befülled tőle, penészedni fogtok. Vályoggal nagyon vigyázni kell, a legérzékenyebb falazat. Szakszerűtlen burkolással, évek alatt tönkremehet.
2019. okt. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!